Політика України
  2280  0
Матеріали за темою:

 Три нові законопроекти дискредитують антикорупційну реформу, - заява експертів РПР

Влада намагається всілякими шляхами заблокувати проведення антикорупційної реформи. Експерти розглянули основі законопроекти, які ставлять під загрозу функціонування реформи.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

За їхніми словами, законопроект №5192 ( ініціатор - голова фракції БПП Ігор Гринів) фактично закриває публічний доступ до найбільш значущої інформації з декларацій посадовців, тобто саме до тих активів, у формі яких чиновники отримують та/або зберігають доходи від корупції. Крім цього, як зазначають експерти, у своєму законопроекті Гринів пропонує скасувати кримінальну відповідальність за брехню в електронних деклараціях посадовців та за незаконне збагачення.

Експерти РПР занепокоєні тим, що це вже друга спроба змінити законодавство щодо доступу до інформації про активи чиновників, раніше зміни намагалася внести Тетяна Донець з "Народного фронту". Її законопроект №5079 також пропонував закрити доступ до більшої частини інформації з декларацій посадовців, а також звільнити посадовців від обов’язку декларувати майно членів родини.

Ще один законопроект №5097 депутата БПП Валерія Карпунцова пропонує дати Генерального прокурора України виключне повноваження вирішувати "спори про підслідність НАБУ", що є маніпулятивним, адже, як стверджують експерти РПР, підслідність НАБУ чітко визначена у Кримінальному процесуальному кодексі України.

Також депутат Карпунцов планує провести в Раду законопроект №5177, чим може повернути прокуратурі функцію загального нагляду, що суперечить ухваленню нової редакції Закону про прокуратуру: "Це також ставить під загрозу існування ще не створене Державне бюро розслідувань, над запуском якого працює українська експертна спільнота разом з міжнародними партнерами з США та ЄС", - пишуть експерти.

На їхню думку, небезпечною ініціативою є анонсовані Юрієм Луценком наміри дозволити іншим органам розслідувати високопосадову корупцію: "НАБУ за десять місяців своєї роботи передало до суду більш ніж 30 справ, у той час як Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України та інші органи за два роки не передали до суду жодного обвинувального акту щодо розслідуваних ними злочинів режиму Януковича".

Експерти РПР закликають народних депутатів, а також Президента України не вносити жодних змін, які можуть скасувати антикорупційну реформу або перекреслити її основні досягнення. Міжнародна спільнота повинна прискіпливо контролювати виконання Україною своїх зобов’язань у сфері боротьби з корупцією, вважають експерти РПР.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012673
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору