Політика України, Суспільство
  228  0

 Рева анонсував реформу Держслужби зайнятості

Система служби зайнятості, яка сьогодні існує в Україні, не стимулює людей до пошуку постійного місця роботи, вважає міністр соціальної політики Андрій Рева.

Як повідомляє ЦензорРеформ з посиланям на Укрінформ, про це міністр заявив у понеділок, 3 жовтня.

"Ми не вирішимо цю проблему, доки не реформуємо систему оплати праці загалом. І доки отримувати заробітну плату не стане вигідніше, ніж сидіти на соціалці – нічого не поміняється. Окрім того, необхідно докорінно реформувати Службу зайнятості. Із посередників, котрі існують на ринку праці між працівниками й роботодавцями, - цей орган найнеефективніший", - зазначив міністр.

За словами Реви, існуюча на сьогодні система не стимулює людей до пошуку постійного місця роботи.

"Оскільки допомога з безробіття майже така, як і мінімальна заробітна плата, чимало осіб працюють по півроку, а потім стільки ж отримують допомогу з безробіття, перебиваючись випадковими підробітками, бо так вигідніше", - зазначив він.

На думку Реви, Служба зайнятості взагалі не повинна займатися пошуком роботи, вона має лише оформляти безробітних і передавати такі списки до приватних рекрутингових агентств. Ті будуть шукати їм роботу, а соціальні служби виплачуватимуть агентам за кожного працевлаштованого винагороду після проходження шукачем роботи випробувального терміну.

Крім того, зараз Служба зайнятості занадто централізована, у своїй роботі вона не бере до уваги місцеві реалії, вважає міністр.

Тобто під час перепрофілювання безробітних Служба зайнятості пропонує навчання за якимись спущеними згори списками професій – перукарі, кухарі, бармени. Тоді як в окремо взятому місті необхідні, скажімо, слюсарі, токарі, водії трамваїв. Тому в багатьох містах місцева влада і як замовник, і як споживач робочої сили, не може знайти спільну мову зі Службою зайнятості.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012639
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору