Політика України
  154  0

 Немає рецепту перевірки ефективності фінансування партій з держбюджету, - МАГ "Цифра"

З 20 вересня 2016 року українські парламентські партії почали фінансуватись з державного бюджету. Відкритим лишається питання, як вимірювати ефективність дії цього закону.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише представниця Моніторингово-аналітичної групи "ЦИФРА" Іванна Фединчук.

"Партії, завдяки бюджетним грошам, "повинні перетворитись на інституції, які забезпечують формування та вираження політичної волі виборців, а не олігархів". Яким чином через рік, два, три або після чергових парламентських виборів ми знатимемо, що партії дійсно перетворились на такі інституції? Чим вимірюватимемо прогрес у створенні умов для "вільної і чесної конкуренції між партіями"? Спробуйте над цим задуматись і ви зрозумієте, що відповіді на ці, здавалось би, прості питання зовсім не очевидні.

...Замість запропонувати зрозумілу систему вимірюваних індикаторів, лобісти реформи державного фінансування партій апелюють до міжнародного досвіду, здебільшого європейського. Такі апеляції, ефективні при інформаційному супроводі реформи, однак, не забезпечують відповідей на поставлені вище питання. Більше того – провокують ряд нових, пов’язаних уже не з індикаторами ефективності, а з причинно-наслідковими зв’язками. Яким чином використовуючи міжнародний досвід ми можемо вирішити проблеми, що існують в Україні? Наскільки схожими були умови запровадження реформи, скажімо, у Польщі або Великобританії до тих, які сьогодні є в Україні? Зрештою, наскільки схожі завдання ставились перед відповідними реформами у європейських країнах та Україні? Зрештою, чи можемо ми сподіватись, що результати реформи у нас будуть такими ж, як у них?", - зазначає вона.

На її думку, питання індикаторів, які б дозволили виміряти ефективність реформи державного фінансування партій, залишається відкритим.

Фединчук зазначає важливість цього питання, оскільки "українські громадяни стали "донорами" українських політичних партій. І, як "колективний грантодавець", мають повне право вимагати чіткі і зрозумілі критерії оцінки того, наскільки ефективно використані їхні гроші".

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012631
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору