Політика України
  249  0

 Завтра у парламенті відбудеться "День довкілля" - на голосування винесуть три "екологічні законопроекти"

4 жовтня у Верховній Раді на голосування винесуть три проекти законів, спрямовані на впровадження Директив ЄС щодо екологічної сфери.

Тетяна Тевкун, експерт Реанімаційного Пакету Реформ та Інституту суспільно-економічних досліджень, у блозі для ЦензорРеформ пояснює, про які саме законопроекти йдеться.

Це проекти законів України "Про оцінку впливу на довкілля" (2009 а-д), "Про стратегічну екологічну оцінку" (3259) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом" (3603). Ці документи вже проголосовані в першому читанні та підготовлені до другого.

"Сьогодні в Україні працює стара система моніторингу оцінки екологічних ризиків. Хоча, якщо бути точним, то і стара схема не працює. Екологічна експертиза як інструмент нагляду за довкіллям 2011-го року фактично ліквідована. Формально вона існує, однак до законодавства, яке її регулює, вже внесені стільки змін, що практично нівельовано її застосування. Як наслідок, посилюється фінансовий та адміністративний тиск на інвесторів, поверхнево оцінюються особливості навколишнього середовища", - розповіла Тевкун.

Депутати пропронують визнати таким, що втратив чинність Закон України "Про екологічну експертизу" та запровадити новий європейський інститут оцінки впливу на довкілля (законопроект №2009 а-д), який забезпечуватиме ефективну і прозору процедуру оцінки екологічних ризиків перед реалізацією певних видів діяльності, наприклад будівництво ТЕС. Цим законопроектом визначено види діяльності, щодо яких вимагатиметься здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, та встановлено градацію для суб’єктів господарювання (малі підприємства, до слова, не потребуватимуть проходження цієї процедури). Також проект містить положення щодо процедури проведення такої оцінки, тобто всі правила її проведення.

Стратегічна екологічна оцінка (законопроект №3259) спрямована на узгодження екологічної складової в державних та місцевих програмах з іншими факторами. Наприклад, програма розвитку регіону чи енергетична стратегія мають бути оцінені з точки зору їхнього впливу на довкілля. Щоб у державному та місцевому планування не було "хто в ліс, а хто по дрова". При цьому місцева громада чи всеукраїнська громадськість (залежно від рівня документу, що обговорюється) зможе ознайомитись з його проектом та висловити свою думку щодо них. Тільки після цього відповідальний орган прийматиме всебічне і зважене рішення.

Детальніше читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012627
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору