Політика України, Здоров'я
  373  0

 Завдяки реформі держзакупівель у медичній сфері вдалося зекономити близько 790 млн грн, - "Пацієнти України"

80% ліків, закуплених через міжнародні організації, вже поставлені в Україну, більшість вже є в регіонах, решту доставлять протягом наступних двох місяців

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначила Уляна Супрун, виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я України, звітуючи про 2 місяці роботи МОЗ.

За її словами, все-таки вдалося завершити закупівлі ліків на 2015 рік, у МОЗі очікують, що всі поставки в Україні будуть завершені до кінця листопада. Крім цього, у найближчий тиждень відбудуться переговори із чотирма міжнародними організаціями, із якими співпрацюватимуть щодо закупівель на 2016 рік. "Це представництво Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF), Програми розвитку – UNDP, Crown Agents і нова – Партнерство у сфері постачання і управління поставками – Partnership for Supply Chain Management", – підкреслила Уляна Супрун.

Як вона зазначила, замовлення на 2017 рік планують робити вже у січні.

Ольга Стефанишина, виконуючий директор БФ "Пацієнти України", у коментрі для ЦензорРеформ зазначила, що реформа держзакупівель дається нелегко, оскільки 40% із виділених коштів на закупівлі ліків "відмивалися" багатьма високопосадовцями.

"Незважаючи на те, що закони про закупівлю ліків через міжнародні організації були прийняті в кінці 2015 року, уже порівняно з 2014 вдалося зекономити близько 279 млн грн – це і є 40%, які відмивалися корупційними схемами", - зазначила Стефанишина.

Також вона стверджує, що поки не підписано жодного контракту на закупівлю ліків через міжнародні організації на 2016 рік і закликає укласти відповідні договори: "Чимало ліків для онкохворих уже закінчуються, ліки від туберкульозу закінчуються уже в листопаді. Закупівлі ліків через міжнародні організації – дієвий механізм, який розширив український ринок на 40% нових гравців, також вдається укласти ексклюзивні контракти. Все це загалом покращує ситуацію в сфері охорони здоров’я".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012623
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору