Політика України, Економіка
  447  0

 Регулятор повинен виносити важливі рішення на громадське обговорення, - експерти про "енергетичний закон"

Від впровадження нового закону про енергетику громадськість сподівається на більшу прозорість рішень регулятора і можливість долучатися до обговорень.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначив Роман Ніцович, керівник проектів та програм DiXi Group.

За його словами, перш за все громадськість цікавить інформація щодо тарифів з відповідними аргументами і розрахунками: "Наразі ми маємо відкриті методології розрахунків, але немає прикладу того, як відповідно до методології ми приходимо до суми, зазначеної у рішенні комісії".

Крім цього, як зазначив Роман Ніцович, згідно із новим законом рішення, які стосуються місцевого розвитку, будуть розглядатися на місцях. Також регулятор повинен не лише контролювати ринок, але й моніторити ключові показники, щоб отримати цілий пласт нової інформації про стан конкуренції на ринку.

На думку експертів, регулятор виконуватиме роль омбудсмена в енергетиці за новим законом, тобто розглядатиме скарги споживачів і реагуватиме на них. Передбачається, що НКРЕКП розглядатиме ширше коло варіантів та відкритість під час прийняття рішень, щоб уникнути конфліктних ситуацій масового невдоволення.

Однак, експерти незадоволені недостатньо прозорою процедурою прийняття закону, зокрема окремі зміни внесли таємно і в останній момент.

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, зауважила, що найбільше зауважень пов’язані з тим, що закон вимагає узгоджувати розкриття конфіденційної інформації із учасниками, але не зазначена, яка саме інформація буде вважатися конфіденційною: "Жоден показник із структури тарифу не може вважатися конфіденційною інформацією. Ця інформація має бути публічною і публікуватися на сайті, щоб її не доводилося "витягувати кліщами" із підприємства-монополіста чи Нацкомісії".

Крім цього, на думку Андрія Геруса, колишнього члена НКРЕКП, дієвих механізмів громадського контролю у законі не закладено, зокрема немає гарантії, що те, що є в законі покаже позитивний результат на практиці.

Як вважають експерти, найголовніше зараз - забезпечити участь громадських експертів у розробці вторинного законодавства, адже саме воно конкретизує загальні положення, викладені у законі.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012556
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору