Політика України
  1112  0

 "Кут, під яким це подає пан Князевич, є маніпулятивним", - експерт РПР Жернаков відповів на звинувачення у співпраці з режимом Януковича

Експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ Михайло Жернаков, за ініціативи якого відбувається сьогоднішнє засідання Верховної Ради щодо звільнення ряду суддів, називає звинувачення народного депутат Руслана Князевича на свою адресу маніпулятивними.

Про це він сказав у коментарі ЦензорРеформ.

"Це публічна інформація, тут нічого приховувати. Але кут, під яким це подає пан Князевич, є маніпулятивним", - сказав він.

Нагадаємо, за словами Князевича, позачергове засідання було скликано після того, як на одному з інтернет-сайтів з'явилася стаття Жернакова, на яку "був змушений відреагувати Президент, і таким чином Рада має проводити засідання".

Князевич звинуватив Жернакова у тому, що той сам був призначений на посаду судді за часів Януковича, а за два тижні до Майдану, рішенням Вищої кваліфікаційної комісії його  рекомендували перевести в Окружний адміністративний суд міста Києва для виконання завдань в інтересах режиму Януковича.

"Мене призначили на посаду судді у 2012 році, - пояснив експерт. - Це був перший добір на конкурсних засадах відповідно до прийнятого у 2010 році закону про судоустрій і статус суддів. На конкурсі я отримав далеко не найвищий бал. Я сам з Харкова, виїхав працювати у Вінницький окружний адміністративний суд. Там я працював, потім намагався перевестися до окружного адміністративного суду в Києві.

Влада Януковича блокувала це моє рішення. Рішення кваліфікаційної комісії про моє переведення було, але це мав зробити президент Янукович. Він не переводив мене більше року. Я оскаржував його бездіяльність у Вищому адміністративному суді, та він мені відмовив. Я зрозумів, що в цій судовій системі я працювати не хочу і не можу і тому звільнився з посади судді за власним бажанням. Подав заяву в лютому 2015 року. У вересні мене звільнили".

Крім того, за інформацією Жернакова, те, що голосування за відставку суддів, яке депутати розглядають сьогодні, не відбулося раніше – це "не в останню чергу заслуга пана Князевича".

Оцінюючи голосування за звільнення суддів, яке відбувається сьогодні експерт зазначає:

"Складається такий тренд, що до деяких суддів є голоси, а до деяких не вистачає кілька голосів. Дуже схоже, що деяких суддів свідомо захищають для того, щоб їх не могла звільнити Вища рада правосуддя".

Також він висловив переконання, що рекомендація до звільнення суддів, які розглядаються сьогодні, є правомірними.

"Вища рада юстиції внесла ці подання. Відповідно до європейських стандартів тільки такий фаховий орган може це зробити. Повірте мені, що якщо навіть Вища рада суддів, у складі якої більшість суддів, обґрунтувала таке рішення… говорити, що "ці руки нічого не крали" виглядає, як маніпуляція".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012443
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору