Політика України, Здоров'я
  166  0

 Підвищення акцизів на тютюн може додатково принести в бюджет майже 40 млрд грн у 2017 році, - експерти РПР

Міністерство фінансів України пропонує підвищити специфічну ставку акцизу на тютюн (на 1000 сигарет) на 30%, а адвалорну з 12% до 15%, що дозволить отримати доходи на рівні 36-39 млрд грн у Державний бюджет у 2017 році.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомили експерти Реанімаційного Пакету Реформ на прес-сніданку.

Артем Наврата, заступник начальника Управління податкової політики Міністерства фінансів України, зазначає, що проект закону №5132 про внесення змін до Податкового кодексу України вже зареєстровано у Верховній Раді. Він передбачає збільшення акцизного податку на тютюнові вироби, що враховує рекомендації Світового банку.

Політика оподаткування тютюнових виробів підтверджує свою ефективність: завдяки підвищенню акцизів на тютюн на 40% у 2016 році, за січень-липень 2016 року до Держбюджету надійшли рекордні 18,8 млрд грн від тютюнових акцизів.

куріння

На думку Іллі Несходовського, експерта Реанімаційного пакету реформ, акциз на тютюн в Україні суттєво занижений, у порівнянні з іншими країнами: "Це країни не лише держав Європи (порівнюючи з ними, ми говоримо про рівень життя та заробітних плат), але також Росії і Білорусі, де ставки акцизів є вищими, ніж в Україні. Тому в нас є величезний потенціал, щоб вирівняти цю різницю, яка сформувалась у цьому питанні".

Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО "Життя", наголосив: "Єдині кому невигідно підвищувати ставку акцизів – тютюнова індустрія, яка наживається на здоров’ї українців, продаючи та рекламуючи отруту. Сигарети мають коштувати дорого а держава має і може отримувати подвійну користь від щорічного зростання акцизів на тютюн. Це доведено практикою".

Світовий банк зазначає , що не лише вживання тютюну є значною перешкодою для розвитку країн у всьому світі, а й хвороби, пов’язані з курінням, які створюють важкий економічній тягар і коштують мільярди доларів. Зокрема, Фон Зао, керівник програм, сектор людського розвитку, Регіон Європи та Центральної Азії: "Підвищення податків на тютюн допоможе зменшити поширеність куріння в Україні. Для України великим тягарем є такі неінфекційні захворювання, як серцево-судинні та онкологічні, саме вони спричиняють найбільшу кількість смертей. Тому якщо ми зможемо змінити стиль життя людей, попередивши всі ці захворювання, то це заощадить значну кількість коштів у сфері охорони здоров’я".

куріння

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012434
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору