Політика України
  878  0

 Рада повинна не тільки звільнити "суддів Майдану", але й вирішити долю "суддів Януковича", - експерти РПР

Верховна Рада завтра збереться на позачергове засідання з метою звільнення за порушення присяги суддів Майдану.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявила прес-служба Верховної Ради.

Михайло Жернаков, експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ, побоюється, що парламент може не зібратися або не проголосувати: "Для позитивного рішення потрібні присутність і позитивне голосування щонайменше 226 депутатів, яких і в пленарний тиждень зібрати важко".

Крім цього, за його словами, подання про скликання Ради щодо звільнення суддів за порушення присяги надійшло від президента Петра Порошенка, а тому саме цим повинен обмежитися порядок денний засідання Ради. Це при тому, як зазначає експерт, що парламенту все ще необхідно призначити додатково члена Вищої ради юстиції, якщо це питання не вирішать, то "до найвищого суддівського органу представника обиратиме з'їзд суддів".

"Нагадую – делегатами з'їзду виступають судді Царевич і Кицюк, а сам з'їзд призначає на відповідальні посади суддів-землевласників і осіб, пов'язаних із Ківаловим і Медведчуком", - пише експерт", - зазначив він.

Також Рада має вирішити долю 700+ суддів Януковича, постанови про яких вже більше 2 років не розглядають в Раді. Їхнього звільнення вимагав і Рух ЧЕСНО, тому: "Якщо рада не розгляне це питання завтра, вирішувати питання про призначення їх на посади буде Вища рада правосуддя. Таким чином судді, призначені в непрозорий спосіб за Януковича, будуть призначені безстроково. І серед них можуть опинитися чимало Волкових, Татькових і Чаусів".

Його думку підтримує Ярослав Юрчишин, експерт антикорупційної групи РПР: "Великі шанси, що рада не буде розглядати питання призначення суддів Януковича, справи яких вже роками в парламенті. І вони отримають шанс перепризначитися по новій системі, а ми й далі їх утримуватимемо зі своїх податків. Повну відповідальність за це на даний момент несе Князевич Руслан, який блокував розгляд питання цих суддів, як голова профільного комітету".

Експерти закликають Президента "переформатувати подання, а Раді – знайти варіант вирішення цих питань на випадок, якщо Президент залишиться при думці, що решта питань судової реформи не такі важливі".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012360
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору