Політика України, Суспільство
  273  0

 Форма електронної декларації не відповідає вимогам закону про запобігання корупції, - Шабунін

Через щоденні роботи Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) над вдосконаленням програмного коду сайт Реєстру е-декларацій працює некоректно: відбуваються технічні збої.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначає експерт антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ та голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, зовнішній вигляд та інформація в Реєстрі змінюється щодня, а сама форма електронної декларації не відповідає вимогам закону про запобігання корупції: "Таким чином система електронного декларування забезпечує безкарність посадовців у разі брехні в декларації та приховування незаконних статків", - пише Шабунін.

Як зазначає експерт, декларант не може вказати наявну в нього готівку (слід зазначити установу банку, де він зберігає гроші) та можна подати кілька декларацій за один і той же звітний період. Крім того неправильно встановлені пороги декларування (неправильно вказана сума мінімальної заробітної плати).

"Ці недоліки з'явилися в системі після отримання нею сертифікату КСЗЗ та генеруються самим розробником – Державною службою спеціального зв'язку, яка наразі опікується роботою системи електронного декларування; їх не було в програмі, яку передавав у НАЗК попередній розробник системи", - вказує Віталій Шабунін, експерт РПР.

Також він підозрює, що помилки можуть бути зроблені навмисно, аби остаточно дискредитувати систему і переробити її з нуля: "Мета цих дій – відкласти подання декларацій на невизначений час та захистити посадовців від відповідальності за набуття і приховування незаконних статків", - впевнений Шабунін.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012349
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору