Здоров'я
  489  0

 РПР: політсили хочуть зірвати процедуру звітування політичних партій

Фінансове звітування політичних партій станом на вересень виконується не повною мірою, а деякими політичними силами навіть саботується.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це стверджують експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Експерти вважають, що такий стан речей сприяє політичній корупції та може мати негативний вплив на отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Також фахівці зазначають, що минулого тижня Національне агентство з питань запобігання корупції виділило партіям, які представлені у Верховній Раді, 71 млн гривень і разом з цим оприлюднило заяву про неналежно оформлені звіти двох парламентських сил: ВО "Батьківщина" та" Опозиційний блок", що унеможливлює їх фінансування з держбюджету.

Як вказують експерти центру "Ейдос", фінансові звіти партій за І та ІІ квартали 2016 року демонструють низку негативних тенденцій: "Партії, здебільшого, не показують своїх реальних спонсорів, доходів та видатки; не мають фактичної широкої фінансової підтримки населення, вказують неповні та недостовірні дані, допускають випадкові чи умисні неточності у звітності".

Ще більше занепокоєння в експертів викликають зареєстровані у Верховній Раді законопроекти Сергія Капліна (№5084) та Олександра Вілкула (№5087), які мають на меті відтермінувати дію закону про запобігання і протидію політичній корупції, скрити інформацію про спонсорів партій, а також скасувати державне фінансування політичних сил.

Тому експерти антикорупційної групи вимагають від партій, які отримують державне фінансування, ефективно використовувати ці кошти, щоб згодом надати фінансові звітові про їхнє використання для здійснення аудиту доброчесності.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012345
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору