Політика України, Економіка, Курйози
  281  0

 Законопроект про ринок електроенергії готується до другого читання

Новий законопроект про ринок електричної енергії (р.н. 4493) готується до другого читання.

Про це у блозі для ЦензорРеформ пише Юлія Усенко, експерт групи Реформування енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку.

За її словами, в парламенті відбувся круглий стіл, присвячений цій темі. Депутатський корпус підкреслює ряд питань, що потребують окремої уваги та доопрацювання, серед яких: інвестиції в оновлення енергетичної інфраструктури, підключення до електромереж, механізми субсидування та перехідний період до повного впровадження нового ринку, підтримка "зеленої" генерації та ТЕЦ.

"Кожне із зазначених питань є складним та несе певні ризики викривлення суті та маніпуляцій положеннями закону на користь окремим учасникам ринку, а не споживачам. Основний ризик і полягає в недотриманні балансу інтересів всіх учасників. Адже в кінцевому вигляді за кожне рішення на ринку доводиться платити споживачу через тарифи на електричну енергію та компослуги. Для прикладу можна навести рішення НКРЕКП щодо врахування у ОРЦ на електроенергію ціни на вугілля за так званою формулою "Роттердам+" (в народі – "чайові" для олігарха), яке й досі залишається спірним", - зазначачє вона.

Крім того, Усенко стверджує, що не завжди рішення, запозичене від кращих практик інших країн, може бути ефективним для українського споживача та економіки держави в цілому. Найбільш уразливим може стати перехідний для ринку період.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012340
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору