Суспільство
  1259  0
Матеріали за темою:

 До Комісії з прозорості держзакупівель при Transparency International надійшло більше 2 тис. скарг, - Юрчишин. ІНФОГРАФІКА

Transparency International Україна та МФ Відродженння створили Комісію з розгляду звернень щодо прозорості допорогових закупівель, які не регулюються законом і на які держава витрачає близько 100 млн грн на рік.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначив виконавчий директор Transparency International Україна та експерт антикорупційної групи Ярослав Юрчишин.

Комісія з розгляду звернень функціонує, як колегіальний орган з рекомендаційними повноваженнями і складається з 5 фахівців, які мають чималий досвід роботи у сфері державних закупівель.

Як запевняє експерт, кожен учасник може вказати на порушення, оскарживши рішення або дії замовників через свій кабінет в режимі онлайн: "Вимога, на яку замовник не відреагував протягом трьох днів, автоматично ескалюється до Комісії з розгляду звернень. За результатами розгляду даних звернень учасників Комісія ухвалює рішення, які мають рекомендаційний характер", - вказує Юрчишин.

За рік своєї діяльності Комісія розглянула 2315 звернень від більше, ніж тисячі організацій. Як зазначає Юрчишин, це становить 1,14% від загальної кількості проведених через систему ProZorro допорогових закупівель: "З цих звернень близько 20 % становлять скарги на умови закупівель та 80 % – скарги на рішення замовників".

Згідно з інформацією інфографіки, до топ-5 структур, на які учасники подали найбільше скарг належать КМДА, Дніпропетровська ОДА, Донецька ОДА, Чернігівська міська рада та Сумська ОДА.

трансперси

Юрчишин вважає, що на допорогових закупівлях вже вдалося створити систему, яка сама себе регулює та вдосконалює: "Тепер її завдання й надалі вдосконалювати та переносити цей позитивний досвід на надпорогові закупівлі. І вже достатньо багато потрібних ініціатив щодо збільшення ефективності та відкритості робити Антимонопольного комітету України на розгляді в парламенті. Тож, боротьба триває!".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012298
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору