Політика України
  698  0

 ЦВК саботує реформу децентралізації, - РПР

Протягом 2016 року процедуру створення об’єднаних територіальних громад пройшли більше двохсот ОТГ, у яких об’єдналися понад 1100 сільських, селищних, міських громад із населення 2 млн 250 тис. людей.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Експерти зазначають: завершити етап об’єднання громад можливо за допомогою виборів. Однак, Центральна виборча комісія блокує реформу, оскільки досі не призначила виборів.

За словами експертів, 23 вересня 2016 року ЦВК ухвалило рішення про призначення виборів до 41 громади на 11 грудня 2016 року, хоча отримало понад 200 подань від облдержадміністрацій: "У цьому випадку ЦВК порушила права більше двох мільйонів громадян, яким обмежили право на створення об’єднаних територіальних громад".

Також, як запевняють експерти, комісія не призначала вибори до 11 громад, які об'єдналися довкола міст обласного значення, та громад, до яких ввійшли населені пункти різних районів. Таким чином, на думку експертів РПР, ЦВК свідомо взяло курс на незаконне блокування та саботаж реформи місцевого самоврядування та створення спроможних територіальних громад.

Експерти РПР закликають президента та прем’єр-міністра взяти під особистий контроль перебіг реформи децентралізації, щоб не допустити її зриву.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012295
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору