Політика України, Економіка, Фоторепортаж
  1954  0

 РПР: Щоб зменшити корупцію та зловживання у податковій службі, треба реформувати податок на майно

Покращити діловий клімат та прискорити економічне зростання в Україні можна шляхом переходу до оподаткування виведеного прибутку з компенсацією втрат бюджету за рахунок реформування податку на майно.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це зазначають експерти групи "Податкова реформа" Реанімаційного Пакету Реформ.

На думку експертів Володимира Дубровського та Вячеслава Черкашина, заходи з покращення адміністрування податку на майно та синхронізація даних Мінюсту, Геокадасту, податкової та місцевих органів влади принесуть до Державного бюджету додатково кілька десятків млрд гривень. Також ці дані необхідні для переходу на нову модель, яка була визначена оптимальною для України в ході проведеного фундаментального дослідження щодо податку на майно.

За словами експертів, з попереднього аналізу проблем української податкової системи, досліджень ОЕСР, а також аналізу переваг та недоліків оподаткування майна випливає, що діючі податки на майно є доволі недосконалими, тому намагання отримати від них суттєво більше надходжень шляхом механічного підвищення можуть збільшити вже чималі викривлення, тому вони потребують реформи.

Вони зазначають: "Для України оптимальним є перехід до оподаткування земельних ділянок з урахуванням забудови. При цьому база має визначатися методами масової оцінки, які дозволяють кардинально скоротити витрати на адміністрування, позбутися корупційних вразливостей та можливостей для мінімізації. Ставки податку мають визначатися, виходячи з потреб балансування фіскальної системи, а пільги мають бути зведені до мінімуму".

Володими Дубровський також зауважує: "Реформування податків на землю та нерухоме майно з застосуванням кращих світових практик в контексті ліберальної та фіскально-відповідальної податкової реформи зменшить корупцію та зловживання, а також буде сприяти економічному зростанню і структурній перебудові економіки".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012223
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору