Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявила Ірина Бекешкіна, директорка Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.
На її погляд, за два роки після виборів 2012 року повністю оновився партійний склад парламенту – за винятком однієї партії, хоча персональне оновлення відбулося лише наполовину: "Якщо подивитися на українську історію, партія може мати на одних виборах 20%, а на наступних зникнути взагалі. Комуністи довго тримали перше місце, потім зникли. "Наша Україна" мала тріумфального президента та підтримку і зовсім зникла. "Партія Регіонів" стабільно мала 30% підтримки та монополію в певних регіонах і потім змушена була міняти назву, бо як партія вони себе скомпрометували", - зазначає вона.
За словами Бекешкіної, стабільна політична система в Україні відсутня через власне політичну “еліту” (яка є власне представником певних фінансових груп) та через виборця, який здебільшого орієнтується на лідера та не вірить програмам політичних партій: "Участь людини в політичному житті мало що вирішує. Зараз участь у громадських організаціях має більший вплив на політику, ніж безпосередня участь у політиці". Тому на її переконання, .
Також, як вона вважає: "У нас будь-які вибори – це “аукціон обіцянок”, які потім не можуть виконати. У нас на всіх виборах завжди перемагала опозиція, і єдине виключення, коли перемогла влада – це був 1999 рік, другий термін Кучми".