Політика України, Суспільство
  725  0

 Громадськість повинна створювати власні політичні партії, а не розпорошуватися у старих проектах, - Бекешкіна

Політичні партії в класичному розумінні в Україні практично відсутні, оскільки за законодавством громадяни можуть досить легко об’єднуватись.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявила Ірина Бекешкіна, директорка Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.

На її погляд, за два роки після виборів 2012 року повністю оновився партійний склад парламенту – за винятком однієї партії, хоча персональне оновлення відбулося лише наполовину: "Якщо подивитися на українську історію, партія може мати на одних виборах 20%, а на наступних зникнути взагалі. Комуністи довго тримали перше місце, потім зникли. "Наша Україна" мала тріумфального президента та підтримку і зовсім зникла. "Партія Регіонів" стабільно мала 30% підтримки та монополію в певних регіонах і потім змушена була міняти назву, бо як партія вони себе скомпрометували", - зазначає вона.

За словами Бекешкіної, стабільна політична система в Україні відсутня через власне політичну “еліту” (яка є власне представником певних фінансових груп) та через виборця, який здебільшого орієнтується на лідера та не вірить програмам політичних партій: "Участь людини в політичному житті мало що вирішує. Зараз участь у громадських організаціях має більший вплив на політику, ніж безпосередня участь у політиці". Тому на її переконання, .

Також, як вона вважає: "У нас будь-які вибори – це “аукціон обіцянок”, які потім не можуть виконати. У нас на всіх виборах завжди перемагала опозиція, і єдине виключення, коли перемогла влада – це був 1999 рік, другий термін Кучми".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012191
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору