Суспільство
  156  0

 Є ризики, що до складу Вищої ради правосуддя увійдуть люди, які не налаштовані на зміни, - експерти РПР

Минулого тижня Верховна Рада провалила заповнення вакансії у Вищій раді юстиції (ВРЮ) з числа суддів за квотою парламенту.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

В коментарі для ЦензорРеформ експерт судової групи РПР Михайло Жернаков також зазначив, що після набрання чинності змінами до Конституції Верховна Рада втрачає можливість призначити ще одного члена до складу ВРЮ: "Натомість ще одного свого представника до найважливішого суддівського органу обере з’їзд суддів. З огляду на рівень довіри до судової влади, а також на те, що з’їзд суддів систематично призначає на відповідальні посади суддів-латифундистів, політично залежних осіб, а делегатами з’їзду виступають такі судді як Царевич і Кицюк, очікувати на призначення в такий спосіб доброчесного судді не варто".

Крім того, за словами експертів РПР, з’їзд суддів обере додатково ще двох членів з числа суддів замість Міністра юстиції і Генерального прокурора: "За умов неоновленого суддівського корпусу є ризики, що до склади Вищої ради правосуддя увійдуть люди, які не налаштовані на зміни. Це призведе до зміцнення кругової поруки і збереження усіх негативних явищ в судовій системі", - впевнені експерти РПР.

Експерти судової групи РПР закликають парламент провести позачергове пленарне засідання, на якому має бути прийнята постанова про звільнення за порушення присяги усіх суддів за поданням Вищої ради юстиції; призначити члена Вищої ради юстиції з числа суддів, який (яка) має незаплямовану репутацію; розглянути питання стосовно обрання суддів, призначених на посади вперше, відхиливши кандидатури недоброчесних суддів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012183
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору