Політика України, Суспільство
  1279  0

 Якщо Рада не збереться на позачергове засідання, то судова реформа може бути знівельована, - експерти РПР

Верховна Рада залишила без розгляду критично важливі для судової реформи питання, зокрема подання про звільнення за порушення присяги суддів, які виносили неправосудні рішення у часи Майдану, а також суддів, які підлягають люстрації.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

В заяві також сказано, що серед суддів, яких не звільнили, такі одіозні імена, як Татьков, Волкова, Демидовська, Макуха: "Усі вони щоденно продовжують вершити "правосуддя" та нищити авторитет суду. Окремі подання про їх звільнення "лежать" у Раді уже понад 10 місяців і немає жодного логічного пояснення для такої бездіяльності".

Експерти зазначають, що суддів не звільнять до набрання чинності змінами до Конституції України, то вони взагалі можуть уникнути будь-якої відповідальності, адже у змінах до Конституції відсутня така підстава звільнення як порушення присяги.

Незважаючи на те, що парламент минулого тижня звільнив більше 500 суддів, справжнім очищенням судової системи назвати це не можна. Так вважає експерт судової групи РПР Михайло Жернаков. "Це жодним чином не стосується притягнення суддів до відповідальності чи оновлення судової системи на підставі законів щодо судової реформи. Більше того, під прикриттям звільнення 500+ суддів за власним бажанням парламент фактично саботував звільнення за порушення присяги суддів Майдану", - заявив він у коментарі для ЦензорРеформ.

Крім цього, парламент повинен був визначитися щодо обрання суддів, призначених на посади вперше, відхиливши кандидатури недоброчесних суддів. Але це питання в Раді так і не розглянуто.

Жернаков також зазначив: "У зв’язку з перехідними положеннями закону "Про судоустрій і статус суддів" авторства президента Петра Порошенка ці судді замість того, щоб піти на новий конкурс, будуть призначені безстроково Вищою Радою Правосуддя – органом, більшість у якому становитимуть судді. Це також суперечить ідеї, закладеній змінами до Конституції в частині правосуддя, і робить неможливим звільнення 1800 суддів, обіцяне міністром юстиції Павлом Петренком".

До вирішення питання щодо цих суддів неодноразово закликали Рух ЧЕСНОРеанімаційний Пакет Реформ і Автомайдан.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012177
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору