Політика України
  2574  0

 Парламент зірвав реальне очищення суддівських лав від людей Януковича, - рух "Чесно"

Верховна Рада знехтувала останнім шансом очищення суддівських лав на 10%. Спікер ВРУ Андрій Парубій не виніс на розгляд питання про вирішення долі понад 700 суддів Януковича.

Про це заявляють активісти Руху ЧЕСНО, інформує Цензор.Реформ.

Уже кілька років поспіль парламент не розглядав питання про безстрокове обрання понад 700 суддів, переважна більшість яких призначалась на посади В. Януковичем. Після закінчення 5-річного терміну вони втратили повноваження розглядати судові справи, однак досі зберігають статус судді та отримують заробітну плату. Лише за 2015 рік українці зі своїх кишень заплатили на бездіяльність таких суддів 91 млн грн. 

За їхніми словами, депутати вкотре продемонстрували свою нерішучість у вирішенні надзвичайно важливого питання: "Народні обранці назвали очищенням голосування за звільнення суддів, які добровільно подали заяви про відставку чи досягли пенсійного віку, що дозволить їм отримувати довічне пенсійне забезпечення та уникнути перевірок антикорупційними органами".

Надалі питанням про професійну долю суддів, як вказують активісти, займатиметься Вища рада правосуддя (нині ВРЮ). Однак, діяльність цього органу не викликає належної довіри у громадськості, адже голосування її членів – закрите, крім цього, є чимало питань до самих персонального складу ВРЮ: "Нещодавнє викриття Павла Гречківського, члена ВРЮ, на хабарі у 500 тис. доларів, викликає пильнішу увагу громадськості та журналістів до цього органу, який відіграватиме ключову роль у формуванні нових судів в рамках розпочатої реформи".

Також депутати не розглянули вимогу експертів РПР щодо призначення члена ВРЮ (в майбутньому Вища рада правосуддя). 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012117
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору