Здоров'я
  922  0

 МОЗ презентував концепцію реформи фінансування охорони здоров’я

МОЗ презентував концепцію реформи фінансування охорони здоров'я та запровадження системи відшкодування вартості й доступності ліків.

Як інформує ЦензорРеформ, про це повідомив заступник в.о міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на нараді щодо підготовки проектів на реформування в галузі охорони здоров'я за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун учасники “дійшли згоди дотримуватись плану запропонованого Міністерством охорони здоров'я” Крім цього, Володимир Гройсман взяв на себе зобов'язання супроводжувати підготовку реформ та всіляко підтримувати ініціативи міністерства.

Як відмітив у себе на Facebook депутат комітету Константин Яриніч: “Керівник Уряду готовий очолити цей процес та взяти під свій особистий контроль впровадження реформи охорони здоров’я в Україні!”

Уляна Супрун також зазначила: "Разом із Урядом, народними депутатами, регіонами, громадськістю, медичними працівниками ми хочемо створити справді зручну та ефективну систему охорони здоров'я в Україні, яка надаватиме якісні послуги і буде піклуватись про громадян”.

В свою чергу, експерт медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Ябчанка зазначив: "Згідно з пропонованою концепцію змінюватиметься принцип використання бюджетних коштів з існуючого бюджетного утримання закладів охорони здоров’я на закупівлю послуг державою у надавачів цих послуг в рамках гарантовано пакету медичних послуг, за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

Також він додав, що якщо у 2017 році відбудуться (як запевняє Павло Ковтонюк) перші кроки по впровадженню системи державного медичного страхування з первинної ланки медичної допомоги, то на практиці громадяни підписуватимуть контракти з лікарями первинки (педіатрами, терапевтами, сімейними лікарями): "Лікарів громадяни обиратимуть самостійно, без прив’язки до місця прописки. Заробітна платня лікарів буде залежати від кількості укладених контрактів. Оплата здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів, і не потребуватиме ні додаткової оплати зі сторони громадян, ні введення додаткового податку. До гарантованого пакету входитимуть і медикаменти, необхідні для забезпечення повноцінного лікування на первинній ланці медичної допомоги".

За його словами, наступним кроком реформування галузі має стати запровадження цих змін і ухвалення концепції реформи системи охорони здоров’я Кабінетом Міністрів України.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012073
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору