Політика України
  284  0

 Чотири політичні партії отримають з держбюджету 71 мільйон гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про виділення коштів на фінансування статутної діяльності чотирьох партій.

Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак, інформує Цензор.Реформ.

Зокрема, фінансування погодили для таких партій: Блок Петра Порошенка, "Самопоміч", "Народний фронт" і Радикальна партія Олега Ляшка.

"Це кошти у розмірі 25 % від загального розміру щорічного державного фінансування. Таким чином, БПП отримає 24771,8 тис. грн , "Самопоміч" - 12461,65 тис. грн., "Народний фронт" - 25136,4 тис. грн , РПЛ - 8453,925 тис. грн", - зазначила Наталія Корчак.

За словами головного експерта групи Публічні фінанси Реанімаційного Пакету Реформ, Віктора Тарана, з настанням державного фінансування будуть досягнуті одночасно кілька позитивів.

"По-перше, ми починаємо розривати фінансовий зв'язок партій з олігархічними групами, а отже, партії стають незалежними від олігархічних впливів. По-друге, ми можемо бачити всі доходи та видатки політичних партій, тобто процеси відбуватимуться прозоро і політичні сили будуть підзвітними громадськості. По-третє, ми тепер зможемо оцінити, наскільки партії вестимуть діяльність відповідно до ідеології та принципам, а не відповідно до чиїхось інтересів. І якщо діяльність політсили не відповідатиме ідеології цієї партії, то виборці побачать це у щоквартальних звітах, і зможуть зробити висновки на виборах: довіра до таких партій буде падати, а отже , падатиме і підтримка", - наголосив Віктор Таран.

Щодо інших партій, то голова НАЗК пояснила, що агентство, відповідно до вимог чинного законодавства, не може надати фінансування партіям "Батьківщина" та "Опозиційний блок".

"Партія "Батьківщина" не надала до Агентства своєї позиції щодо держфінансування (НАЗК не має ні офіційної відмови, ні згоди на отримання партією коштів). Партія "Опозиційний блок", попри публічну заяву про відмову від фінансування, так і не надала до Агентства заяву у паперовому вигляді", - йдеться у повідомленні.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012071
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору