Політика України
  1399  0

 Експерти РПР спільно з урядом розробили проект змін до Податкового кодексу

Група експертів Реанімаційного Пакету Реформ підтримала законопроект робочої групи щодо внесення змін до Податкового Кодексу. Найближчим часом уряд внесе його на розгляд.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби РПР, інформує Цензор.Реформ.

Зокрема, представники робочої групи вказали на ключові зміни у Податковому кодексі:

  • перетворення Державної фіскальної служби на сервісну службу;
  • передача управління податковими базами до Міністерства фінансів, що зменшить ризик необґрунтованого втручання та маніпулювання їх змістом;
  • законодавче закріплення функціональні можливості електронного кабінету платника податків;
  • внесені корективи у розрахунок бази оподаткування для податку на нерухомість;
  • запровадження механізму оподаткування індивідуальної діяльності, що при відповідній реалізації може стати поштовхом для цивілізованого розвитку індивідуальної діяльності.

За словами експертів РПР, запропоновані зміни можуть суттєво обмежити рівень корупції Державної фіскальної служби, покращити якість адміністрування у податковій сфері та зменшити можливості податкового шахрайства. Крім позитивних змін, як вважають експерти, чимало пропозицій не були враховані.

Володимир Дубровський, старший економіст CASE Ukraine, експерт РПР, стверджує, що необхідно реформувати податок на майно, зокрема оподатковувати на підставі "масової оцінки", що дозволить зменшити дискрецію та корупційні можливості. Також вінн вважає, що слід суттєво звузити можливості місцевих рад надавати пільги з цього податку.

Також, на думку експертів, варто реформувати податок на прибуток, який за своєю базою є маніпулятивним. Поки найкращим рішенням експерти вважають відстрочку сплати податку до моменту розподілу прибутку. Наразі напрацьовуються механізми її реалізації.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3012043
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору