Політика України
  256  4

 Активісти під Радою вимагали від депутатів прийняти законопроект щодо незалежного регулятора в енергетиці. ФОТОрепортаж

Активісти вимагали від депутатів прийняти у повторному другому читанні проект закону №2966-д (ініціатор – народний депутат Олександр Домбровський), який є необхідною передумовою незалежності енергорегулятора

Як повідомляє ЦензорРеформ, в підтримку законопроекту під Парламент громадськість привела статую Свободи, що символізувала незалежний регулятор.

Як зазначають організатори акції, цей законопроект запустить реформу енергетичного сектору та повне перезавантаження НКРЕКП відповідно до європейських стандартів, забезпечить можливість прозорого формування тарифів на енергетичні ресурси, зробить енергорегулятор підзвітним суспільству та незалежним від політики та бізнесу.

митинг

"Незалежність енергорегулятора - ключова передумова успіху всієї енергетичної реформи, яку Україна зобов’язалася здійснити відповідно до Угоди про асоціацію. На сьогодні енергорегулятор фактично "підконтрольний" президенту. Критично важливо, щоб регулятор був максимально прозорим, підзвітним суспільству та незалежним як від політики, так і від бізнесу. Йому повинні довіряти і споживачі, оплачуючи чергову платіжку, і кожен учасник ринку, який сподівається на чесну гру і добросовісну конкуренцію", - зазначила Любов Акуленко, виконавчий директор ГО "Український центр європейської політики".

митинг

За словами Тетяни Бойко, координатора житлово-комунальних та енергетичних реформ Громадянської мережі ОПОРА, "аби повернути довіру людей, необхідний публічний і прозорий Нацрегулятор, що буде політично, фінансово та інституційно незалежним. А без довіри громадян проведення подальших реформ у галузях енергетики та комунального господарства опиняється під загрозою. Саме тому прийняття закону про НКРЕКП є вкрай важливим для суспільства"

Крім того, законопроект №2966-д – одна з ключових вимог до України від Енергетичного Співтовариства, передумова надання Україні наступного траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро.

митинг

Нагадаємо, що 14 липня Верховна рада відправила на повторне друге читання проект закону "Про НКРЕКП" – прийняття якого є однією з вимог до України від Енергетичного Співтовариства, передумову надання Україні фінансової допомоги ЄС та МВФ. Попри обговорення законопроекту з експертною спільнотою, представниками бізнесу, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та донорами України, депутати так і не змогли знайти більшість голосів для підтримки закону винятково через політичні суперечки.

 

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011994
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору