Політика України
  141  0

 Рада готує черговий лохотрон – зміни до закону про запобігання корупції, - Шабунін

Парламент найближчим часом може закрити публічний доступ до фактів про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов'язання, корпоративні права і витрати в електронних деклараціях.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив Віталій Шабунін, голова правління ЦПК та експерт антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ у своєму блозі.

За його словами, проекту закону в порядку денному нема, однак його версію уже оцінюють представники міністерств та міжнародні експерти: "Їхня мета – сховати шокуючу для зубожіючих громадян інформацію про реальні статки суддів, прокурорів, нардепів та їх сімей від громадськості та журналістів"

Як вважає Шабунін, сама ідея про внесення змін, щоб повністю прибрати чутливу інформацію про статки чиновників з відкритого доступу – "це повний відкат всієї антикорупційної реформи назад, в часи Януковича. Автори законопроекту рубають цілі параграфи, де в деталях розписано, що і за яких обставин підлягає оприлюдненню":

  • цінне рухоме майно вартістю понад 137 000 грн або десь 5000 доларів: коштовності, годинники, антикваріат, хутро, дизайнерські сумочки, коней та песиків тощо, окрім транспортних засобів;
  • отримані подарунки вартістю від 6890 грн;
  • готівкові кошти та активи у вигляді банківських металів вартістю від 68 900 грн;
  • кредити, позики і витрати більші за 68 900 грн.

Шабунін впевнений: "Убивство всієї ідеї е-декларування – питання спритності й законодавчої техніки". З боку влади, на його думку, неправомірно викреслювати із основного антикорупційного закону цілі шматки тексту – "це свинство і смачний плювок в бік шенгенського кордону, для перетину якого українцям все ще потрібна віза".

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011947
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору