Політика України
  957  0

 Парламент повинен закінчити судову люстрацію до 30 вересня, - РПР

До старту судової реформи, 30 вересня Верховна Рада має призначити ще одного члена до складу Вищої ради юстиції (ВРЮ).

Як повідомляє Цензор.Реформ, про це заявляють експерти Судової групи Реанімаційного Пакету Реформ.

За їхніми словами, після набрання чинності змін до Конституції України щодо правосуддя парламент втрачає такі повноваження. Натомість до складу Вищої ради правосуддя (органу, в який трансформується ВРЮ) замість члена, якого мала призначити Верховна Рада, ще одного свого представника обере З’їзд суддів.

Також експерти РПР стверджують, що існує ризик того, що З’їзд суддів обере кандидата, який не відповідатиме критеріям доброчесності з огляду на те, що рівень довіри до судової системи на сьогодні є критично низьким (судам повністю довіряють менше 1% населення).

Важливим є той факт, як запевняють експерти, що З’їзд суддів буде додатково обирати ще двох членів з числа суддів замість Міністра юстиції і Генерального прокурора: "За умов неоновленого суддівського корпусу є ризики, що до складу Вищої ради правосуддя увійдуть люди, які не налаштовані на зміни. Це призведе до зміцнення кругової поруки і збереження усіх негативних явищ в судовій системі", - стверджують експерти.

Експерти судової групи Реанімаційного Пакету Реформ висловлюють готовність взяти участь у публічному розгляді кандидатур суддів, а також запропонувати кандидатури доброчесних суддів, які своїми діями довели готовність відстоювати справедливість.

Цього тижня Парламент, на думку експертів РПР, повинен:

  • призначити члена Вищої ради юстиції з числа суддів, який (яка) має незаплямовану репутацію, достатню довіру громадськості (експерти готові брати участь у публічному розгляді кандидатур суддів або запропонувати кандидатури доброчесних суддів);
  • прийняти постанови про звільнення за порушення присяги усіх суддів;
  • розглянути питання стосовно обрання суддів, призначених на посади вперше, відхиливши кандидатури недоброчесних суддів.
Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011922
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору