Політика України
  2382  0

 Президент може узурпувати владу через внесення змін до закону про держслужбу, - РПР

Законопроект № 4370-1 про внесення змін до закону Про державну службу з’явився у Верховній Раді України з порушенням процедури, без схвалення профільним Комітетом, внаслідок чого існує загроза узурпації влади Президентом.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві

За словами експертів, у цьому законопроекті, ініціатором якого э народний депутат Артур Герасимов (він же - представник Президента в парламенті) закладено механізм узурпації влади Президентом.

Законопроект № 4370-1 пропонує "оригінальну" альтернативу порядку відбору кандидатур на посади голів місцевих державних адміністрацій (далі - МДА). Як зазначають експерти, згідно з пропонованими змінами конкурс на посади голів МДА буде здійснювати спеціально створена комісія при Адміністрації Президента, а не Кабінет Міністрів, що нівелює його роль у призначенні керівників МДА: "Ця комісія обирає кандидатуру для призначення на посаду і передає її в Кабінет Міністрів, для того, щоб уряд вніс назад Президенту подання про призначення цієї ж кандидатури", - зазначають експерти.

Як вважають експерти, законопроект не відповідає логіці розподілу владних повноважень в парламентсько-президентських республіках. При цьому головним вигодонабувачем такої "реформи" буде, навіть, не Президент, в якого ніколи не буде часу займатися кадровими питаннями, особливо на районному рівні, а працівники його Адміністрації.

Незважаючи на те, що законопроект з’явився в Парламенті з порушенням Регламенту Верховної Ради, вже 22 вересня він може бути прийнятий в цілому голосами фракцій "Народний фронт", БПП та "Опозиційний блок", як це відбулося під час голосування у першому читанні.

Водночас, експерти РПР у своїй заяві стверджують, що готові підтримати компромісну модель: перевести голів районних державних адміністрацій у категорію Б і передбачити їх відбір або в комісіях при обласних державних адміністраціях, або спеціальною комісією при Кабінеті Міністрів.

Реанімаційний пакет реформ закликає парламентарів відхилити законопроект №4370-1, а також Голову ВРУ дотриматися регламенту при формуванні порядку денного.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011899
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору