Політика України
  136  0

 Парламенту необхідно зробити ще 5 потужних кроків, аби судова реформа повноцінно запрацювала, - експерт РПР Куйбіда

Законодавчі зміни у судовій реформі не можна обмежити лише вже прийнятими у червні законами. Попереду на парламент чекає ще 5 таких же потужних кроків, аби судова реформа повноцінно запрацювала.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ Роман Куйбіда під час круглого столу "Судова реформа: за півкроку чи напівкрок".

За його словами, необхідно внести зміни до процесуального законодавства: чітко визначити роль Верховного Суду в триланковій системі. Оскільки всі інші вищі суди припиняють свою діяльність, всі їхні справи відповідно перенаправляються до Верховного Суду. У змінах треба прописати паралельне функціонування судів на певний час, щоб уникнути скупчення справ.

"Також необхідно передбачити існування електронного правосуддя, щоб зменшити навантаження на суди й водночас прискорити розгляд справ. Пріоритетом є і запуск повноцінного суду присяжних, аби вирішувати кримінальні справи. Цілком ймовірно, запустити розгляд судом присяжних і комерційних спорів", - продовжив експерт.

Не менш важливим, як зазначив Роман Куйбіда, є створення антикорупційних судів з незалежним відбором суддів та посиленим їхнім захистом: "Оприлюднений проект бюджету на 2017 рік передбачає фінансування антикорупційного суду, тобто політична воля є, однак на нього виділили всього 4 млн грн., в той час, як на Верховний – 1 млрд".

Щоб судова влада була політично незалежною, варто було звернути увагу на зміни до законів про прокуратуру, вважає експерт: "На жаль, конституційні зміни зберегли політичний спосіб призначення та звільнення прокурора. На даному етапі треба мінімізувати ці впливи, зокрема через конкурсний добір на посаду прокурора відповідно до європейських стандартів. Також необхідно внести зміни до закону про адвокатуру та врегулювати питання монополії адвокатів на представництво", - зазначив Куйбіда.

Крім цього, парламенту варто прийняти зміни в законах про юридичну освіту. На думку експерта слід запровадити незалежне зовнішнє оцінювання для подальшого відбіркового іспиту для подальшого доступу до правничої професії.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011821
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору