Політика України
  853  0

 Якщо судова реформа не відбудеться - влада назавжди втратить довіру українців, - нардеп Ємець

Судова реформа може не відбутися і тоді парламент, уряд та Президент назавжди втратять довіру українців.

Про це депут парламенту від "Народного фронту", перший заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддязаявив Леонід Ємець заявив під час круглого столу "Судова реформа: за півкроку чи напівкрок", інформує Цензор.Реформ.

На думку депутата, є й інший сценарій розвитку: "Влада дотримається всіх "дедлайнів" й українцям все-таки вдасться отримати чесний й незалежний суд".

Як вважає Леонід Ємець, парламенту вдалося прийняти революційні закони, зміни до Конституції в частині правосуддя та закон про судоустрій та статус суддів, які ще й дають змогу запустити Верховний Суд з нуля, тому "важливо реалізувати те, що прописано в цих законах, лише тоді Україна зможе отримати новий корпус суддівської влади", - переконаний депутат.

Його думку підтримав також народний депутат від "Самопомочі", член комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович. Він засвідчив, що судова реформа - одна з найзатребуваніших реформ в суспільстві, хоч за формою та суттю найскладніша: "Перед нами довгий, непростий та неоднозначний шлях. Кожен крок і закон має бути дієвим. Закони про Вищу Раду правосуддя і Конституційний суд – невід’ємні для подальшого забезпечення існування судової реформи".

Також депутат наголосив, що закон про Вищу Раду правосуддя має бути в пріоритеті розроблення та обговорення в Парламенті, оскільки це важлива структура у сфері притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Щодо існування Конституційного суду, то обидва депутати впевнені, що він себе дискредитував так, що на даному етапі він ще й знищує будь-яку можливість відновити довіру до інших судів. Тому в Конституційному суді потрібно провести персональне оновлення складу через нові та чесні конкурси.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011813
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору