Політика України
  2468  0

 "Люди стали заручниками тарифної політики держави", - активісти під Радою вимагали встановити лічильники в кожен дім. ФОТОрепортаж

Активісти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та Реанімаційного пакету реформ (РПР) під стінами Верховної Ради закликали парламентарів прийняти новий закон №4901 (ініціатор – народний депутат Віталій Сташук) про встановлення лічильників тепла та води в кожен дім. 

Про це повідомляє Цензор.Реформ.

Активісти наголосили, що саме від народних депутатів залежить, чи розпочнуться реформи в житлово-комунальному господарстві: “Без лічильників на тепло та воду люди стали заручниками тарифної політики держави, бо позбавлені можливості вплинути на розмір платежів за отримані комунальні послуги. Облік споживання енергії за допомогою лічильника – це початок реформ в житлово-комунальному господарстві. І це найперша необхідна річ, щоб почати заощаджувати гроші на оплаті комунальних послуг”, – коментує експерт Національного екологічного центру України Андрій Желєзний.

По Україні 48% будинків з централізованим опаленням не обладнані лічильниками тепла, та ще 30% будинків отримують воду теж без лічильників.

За словами експерта НЕЦУ, близько 25% енергії на опалення помешкань навіть не надходить до будинків, тому що втрачається у теплотрасах. Але ті, у кого в домівках нема лічильників вимушені платити постачальникам комунальних послуг як за "кота в мішку" пропорційно площі своєї домівки, віддаючи гроші за понаднормові втрати у теплотрасах.

"Депутати мають якомога скоріше розглянути та прийняти закон, який зобов’яже комунальних монополістів вимагати у споживачів сплачувати за опалення чи воду лише згідно показників лічильника, як це прийнято в європейських країнах", – продовжує Андрій Желєзний.

Законопроект №4901 “Про комерційний облік комунальних послуг” врегульовує питання обов’язкового встановлення групового лічильника на будинок (чи секцію будинку), а при можливості встановлення індивідуального в кожній квартирі. Окрім квитанцій для оплати за показниками лічильника, постачальники будуть надавати людям додаткові дані про історію їхнього споживання з рекомендаціями для економії ресурсів. Наразі законопроект №4901 очікує на схвалення парламентського Комітету житлово-комунального господарства та на голосування депутатами Верховної ради.

лічильник

На згадку про акцію та необхідність прийняття законопроекту активісти лишили в урядовому кварталі поруч з Комітетами Верховної Ради інформаційні плакати, що нагадують про необхідність ухвалити закон про лічильники в кожен дім.

лічильник

лічильник

лічильник

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011768
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору