Політика України, Економіка
  939  0

 Експерти РПР закликають Уряд схвалити пілотний проект щодо державного регулювання цін на найближчому засіданні

Експерти групи Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ закликають уряд не зволікати та остаточно затвердити рішення про запровадження пілотного проекту в сфері державного регулювання цін на продукти харчування на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

Про це повідомляють експерти РПР у своїй офіційній заяві, інформує Цензор.Реформ.

За словами експертів, завдяки цьому проекту тимчасово з 1 жовтня можна призупинити дію постанов №1548 та №1222, які функціонують більше 20 років та встановлюють граничні надбавки на продукти харчування (так звані соціальні продукти). Також буде запроваджено моніторинг цін, що дозволить слідкувати за зміною цін. За його результатами планується прийняти остаточне рішення щодо регулювання (скасувати, частково скасувати, поновити).

Як зазначають експерти: "Обмеження (які встановлюють ці постанови – ред.) – безглуздий бар’єр для виробників харчових продуктів, гальмо для розвитку конкуренції, обмеження можливості для розвитку бізнесу, а також джерело мільйонних корупційних схем. До того ж цінове регулювання не виконує покладену на нього функцію, адже ціни на так звані "соціальні продукти" зростають в середньому на 20% швидше ніж на аналогічні товари".

Експерти переконані, що призупинення цих постанов стане проміжним до повного скасування безглуздого обмеження. Адже таке регулювання, з одного боку, не виконує своїх функцій, з іншого – обтяжує бізнес та штовхає його до корупції. Громадськість має надію, що вже на початку 2017 року цей радянський інструмент планової економіки піде у минуле.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011748
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору