Київські новини, Технології
  6723  0

 "Розумний квартал" з'явиться восени в Києві

Вулицю Мельникова в Києві перетворять на тестову версію "розумного кварталу" - майданчик розумних урбаністичних рішень.

Про це повідомила Ярослава Бойко, cпівкоординатор Kyiv Smart City під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, інформує Цензор.Реформ.

За її словами, після обговорення з місцевими мешканцями планують озеленити та модернізувати парк Котляревського, а сам простір, який дістався у спадок від радянської епохи, планують дещо видозмінити: зроблять якісну розмітку, велодоріжки, врахують пересування усіма видами транспорту та доступність для людей різного віку та з різними фізичними можливостями.

"Це буде простір у Києві, вулиця, яка б втілила усі смарт-рішення, що впроваджуються в Україні та можуть бути прикладом для інших міст. Це – жива лабораторія, де рішення тестуються у живому часі", – пояснила Ярослава Бойко.

Крім цього, як запевняє, Олег Гаряга, голова Шевченківської районної державної адміністрації, планування вулиці переосмислять, зокрема, дещо змінять трафік з врахуванням ідей, які вже використовуються у світі для створення зручного та розумного середовища: "Ми хочемо максимально використати сучасні технології, які розробляють в інкубаторах. Компанії, які їх розробляють зможуть протестувати їх, аби потім впроваджувати по всьому місту".

За словами Юрія Назарова, співкоординатора Kyiv Smart City, за рахунок інвесторів – компаній, які самі розробили урбаністичні технології, планують впроваджувати проект в життя. Крім цього, як він зазначає, з’явиться можливість протестувати свої інновації у реальному часі.

Геннадій Пліс, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації, зазначив, що вже готовий ще один механізм фінансової підтримки проекту, який передбачає інше джерело фінансування та вже погоджений у КМДА.

Впровадження проекту планують на осінь цього року. Наразі він існує лише на рівні концепції та відкритий для громадського обговорення.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011730
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору