Політика України
  441  0

 Члени Наглядової ради НСТУ просять Гройсмана запобігти блокуванню реформи Суспільного мовлення

Члени Наглядової Національної суспільної телерадіокомпанії України звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням вплинути на ситуацію зі створенням ПАТ НСТУ, що може відкласти реформу суспільного мовлення ще на один рік.

Про це йдеться у відкритій заяві, що розміщена на офіційному сайті Центру демократії та верховенства права, інформує Цензор.Реформ.

Як вони зазначають: "Останнім часом склалася ситуація, яка ставить всю цю реформу на межу зриву, - внаслідок чого створення суспільного мовлення в Україні може бути знову відкладено, щонайменше на рік".

Для того, щоб суспільник запряцював вчасно з 1 січня 2017 року, процес припинення юридичних осіб колишніх державних телерадіокомпаній (ДТРК, ОДТРК) мав би уже завершитися. Однак, через дії фіскальних органів цей процес залишається в підвішеному стані. Тому члени Наглядової Ради просять Володимира Гройсмана звернути увагу на ставлення до реформи фіскальних органів.

За словами членів Наглядової Ради, процес припинення існування Луганської, Кримської, Севастопольської телерадіокомпаній та Національної радіокомпанії України в якості юридичних осіб в статусі ДТРК має завершитися до кінця вересня 2016 року, однак: "Органи ДФС не можуть визначитися з власною компетенцією і посилаються одне на одне, тим самим блокуючи весь процес суспільно важливої реформи, перебіг якої постійно моніториться представництвом Ради Європи в Україні", - зазначається у зверненні.

Наглядова рада закликає прем’єр-міністра створити спеціальну робочу групу під головуванням профільного віце-прем’єра й в найкоротші терміни розробити план-графік завершального етапу реформи, з визначенням відповідальних щодо кожного пункту плану, а також контролювати ситуацію в поточному режимі й оперативно вирішувати будь-які проблеми.

За процесом перетворення у ПАТ НСТУ стежать європейські партнери, тому експерти закликають максимально швидко відреагувати на дану заяву.

Раніше 6 вересня експерти заявили про можливий зрив створення Суспільного. Експерти зазначали, що, якщо до 20 вересня 2016 року не буде наказу Держкомтелерадіо про перетворення об’єднаної НТКУ в ПАТ НСТУ, то не буде створено до 1 січня 2017 року юридичної особи ПАТ НСТУ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011545
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору