Політика України
  2328  0

 Юридична освіта сьогодні в Україні практично девальвована, - Сироїд

Успішна реалізація судової реформи для українців є гарантією відповідальності та покарання винних. Інвестиції не прийдуть в Україні, не буде демократії та свободи, якщо не буде чесного суду.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявила Заступник Голови ВРУ Оксана Сироїд під час прес-сніданку "Судова реформа: очікування та можливі сценарії".

Судова реформа, на думку Сироїд, неможлива без належної юридичної освіти, тому треба внести зміни в регулювання і цього процесу: "У судовій реформі є дві реперні точки, через які ми повинні провести пряму, – Верховний Суд та юридична освіта. Для формування Суду в нас є певні юридичні інструменти, однак у цьому процесі також уже присутні політичні впливи. Тому медіа та громадськість повинні стежити за ним, щоб не отримати залежний від політиків суд. Юридична освіта сьогодні в Україні практично девальвована і якщо ми хочемо отримати таку судову систему, як в Німеччині чи Америці, ми повинні зрозуміти та подбати про те, як навчати студентів – майбутніх суддів".

За словами Леоніда Ємця, народного депутата, провал судової реформи на її початковому етапі знищить рівень довіри українців і до судової влади, і до Парламенту, і до Уряду. Він стверджує, що у законах та змінах Конституції в частині правосуддя, що запускає судову реформу з 30 вересня, вдалося прописати запобіжники, що дають можливість отримати громадськості та медіа важелі впливу, зокрема на процес добору суддів: "Така практика знищує корупцію всередині судової системи. Однак, цей принцип потрібно напрацювати протягом декількох років, бо якщо в судову систему пройдуть особи, які не мають довіри, то ми знищимо довіру до держави, – переконаний депутат.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011530
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору