Політика України
  1239  0

 Активна фаза судової реформи настане після 30 вересня, - експерт РПР Михайло Жернаков

Судова Реформа – топ-пріоритет цієї осені, її активна фаза настане одразу після 30 вересня.

Як інформує ЦензорРеформ, про це заявив експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ Михайло Жернаков під час прес-сніданку "Судова реформа: очікування та можливі сценарії".

За його словами, у громадськості уже є три принципові питання щодо подальшого розвитку судової реформи, зокрема питання про Верховний Суд, Вищу Раду правосуддя та Конституційний суд:

"Досі не визначено процедуру відбору суддів до Верховного Суду, який повинен бути створений з нуля, а тому є ймовірність впливу політиків на перебіг цього процесу. Крім цього, у проекті закону про Вищу Раду правосуддя досі не передбачено механізм оновлення її складу, адже, згідно із законопроектом, стати членам ВРП зможуть судді з 10-річним стажем. Також мають прийняти зміни до закону про Конституційний Суд, зокрема суддів обиратимуть на конкурсній основі", - зазначив Жернаков.

Його думку підтримав Тарас Шевченко, співзасновник Руху ЧЕСНО, директор ЦЕДЕМ і додав, що зараз першочерговою стратегією громадськості має бути максимальна публічність процесів, пов’язаних із судовою реформою. Він вважає, що ключову роль в імплементації судової реформи в Україні зіграють формування Верховного Суду, проведення прозорих нових конкурсів на посади суддів та якість їхнього кваліфікаційного оцінювання.

"У разі змарнування часу на мирне оновлення судової влади, є ризики приходу часу для самосуду. 2, 5 роки у Парламенті замовчували та ігнорували питання про 700 суддів Януковича, 5-річний термін яких закінчився і вони протягом цього часу не здійснювали правосуддя. Найкращий шлях для народних депутатів – не голосувати за цих суддів, відправивши їх на новий конкурс. Адже через тиждень депутати втрачають можливість оновити суддівський корпус хоча б на 10%", - зауважив Шевченко.

Він переконаний, що в Україні є доброчесні судді, однак також укорінилася, коли при розгляді важливих справ головують судді, які виносять "правильні" чи "потрібні" рішення для влади:  "Тому процес реформування судової системи має пройти під пильним оком громадськості", запевнив Тарас Шевченко.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011526
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору