Політика України, Економіка
  719  0

 Основними перешкодами для інвестицій в Україну є корупція та недовіра до судової системи

Тотальна корупція й відсутність довіри до судової системи є основними перешкодами для інвестування в Україну.

Як інофрмує ЦензорРеформ, про це свідчать результати опитування, проведеного інвесткомпанією "Драгон Капітал" та Європейською бізнес асоціацією.

Респонденти за 10-бальною шкалою важливості оцінили перешкоди у 8,5 та 7,5 бала відповідно.

Третє місце в рейтингу поділяють військовий конфлікт із Росією (6,1 бала), прогнозований валютний курс і нестабільна фінансова система (6 балів).

Водночас у спільному прес-релізі сказано, що  потенційні інвестори, що активно цікавляться можливістю бізнесу в Україні, вважають військовий конфлікт однією з найменш важливих перешкод, поставивши його на сьоме місце (4,9 бала). Ці ж інвестори зарахували до найважливіших перешкод, поряд з корупцією і неефективною судовою системою, складне адміністрування податків (6,1 бала).

"Рівень ставок податків турбує інвесторів не так сильно, як складність податкового адміністрування – серед перешкод ставки податку займають останню сходинку", - зазначено в документі.

На запитання про необхідні дії з боку влади країни для залучення іноземних інвестицій, інвестори визначили як пріоритет перезавантаження судової системи шляхом переатестації існуючих та залучення нових суддею (середня оцінка 7,6 бала), а також залучення до відповідальності значної кількості високопоставлених осіб і суддею за корупцію (7,4 бала).

Крім того, важливим інвестори вважають забезпечення подальшого своєчасного виконання Україною програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) та лібералізацію валютного регулювання (у тому числі, скасування заборони на репатріацію дивідендів) – по 6,2 бала. Запровадження податкових канікул приваблює менше, ніж спрощення податкового адміністрування.

"Відновити зростання економіки України і скоротити відставання країни від західних сусідів, яке з 2009 року лише більшувалася, неможливе без іноземних інвестицій. Результати опитування міжнародних компаній, які інвестують в усьому світі, показують, де український інвестиційний клімат є неконкурентним і куди керівництво країни має направити свої зусилля в першу чергу" – відзначив генеральний директор "Драгон Капітал" Томаш Фіал.

"Дослідження показало, що основними бар'єрами для іноземних інвесторів в Україні були і залишаються корупція в усіх ешелонах влади, а також слабка судова система. Незважаючи на спроби влади поліпшити ситуацію шляхом створення відповідного антикорупційного відомства або ж, наприклад, з допомогою впровадження нової системи проведення держзакупівель, бізнес так і не відчув радикальних і видимих змін", - прокоментувала виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко.

Зазначене опитування проведено організаціями за підтримки Центру економічної стратегії у період з 25 серпня до 2 вересня 2016 року. Загалом в опитуванні взяли участь 102 респонденти, зокрема портфельні і прямі інвестори, які вже мають інвестиції в Україні або лише планують інвестувати в країну. Опитування проведено шляхом онлайн-інтерв'ю.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011459
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору