Суспільство
  2776  0
Матеріали за темою:

 Переможці конкурсу щодо моніторингу Prozorro виявили змову між учасниками тендерів на Черкащині

В рамках моніторингу публічних закупівель за допомогою модулю аналітики ProZorro виявлено змову між учасниками тендерів у Черкаській області. Відповідна заява вже направлена до Антимонопольного комітету.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на заяву Transparency International Україна.

Раніше Transparency International Україна за підтримки Open Contracting Partnership надала субгранти шести громадським організаціям для здійснення моніторингу публічних закупівель за допомогою модулю аналітики ProZorro. Згадану змову виявила одна з цих організацій - "Молода Черкащина".

Громадська організація "Молода Черкащина" за допомогою модулю аналітики ProZorro проаналізувала, що з 1 по 11 вересня 2016 року в Черкаській області було оголошено 113 відкритих торгів на загальну суму більш, ніж 206 млн грн, заключено 139 договорів з підрядниками на суму більш, ніж 10 млн грн.

"Ми виявили перемогу - КЗ "Золотоніський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" провів відкриті торги на купівлю автомобілів, і пропозиції обох учасників відхилили. Це сталося через те, що замовник, проаналізувавши документи, встановив: учасники торгів домовилися між собою. Юридично такі вчинки називаються антиконкурентними узгодженими діями", - заявили активісти ГО "Молода Черкащина".

Відповідальність за такі узгоджені дії передбачена антимонопольним законодавством. Зокрема, це накладення штрафу на учасників та відповідно до ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" – неможливість брати участь у торгах в подальшому протягом трьох років.

Крім ГО "Молода Черкащина", за результатами конкурсу можливість реалізувати власні проекти в сфері здійснення моніторингу публічних закупівель за допомогою модулю аналітики ProZorro було надано таким організаціям:

  1. Центр громадського моніторингу та досліджень – проект "Прозорі закупівлі";
  2. Платформа Громадський Контроль – проект "Моніторинг закупівель розпорядників бюджетних коштів, що підпорядковані Дніпропетровській міській раді";
  3. СМГО "Ліцей" – проект "Моніторинг публічних закупівель у сфері залізничного транспорту";
  4. Інститут аналітики та адвокації – проект "Моніторинг ефективності проведення публічних закупівель у Полтавській області";
  5. Антикорупційний штаб – проект "Прозорі закупівлі на Донеччині та в м. Києві".
Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011433
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору