Політика України, Здоров'я
  736  0

 Понад 600 тисяч українських родин більшу частину свого доходу витрачають на лікування, - заступник міністра охорони здоров'я Ковтонюк

Понад 600 тисяч українських родин більшу частину свого доходу витрачають на лікування, а 92% громадян стверджують, що у випадку серйозної хвороби опиняться у скрутній фінансовій ситуації.

Як інформує ЦензорРеформ, про це під час дискусії-дебатів про ефективне використання державних коштів заявив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

За його словами, основна проблема в тому, що видатки на охорону здоров’я при плануванні бюджету розцінюють як соцвидатки, хоча їх сміливо можна вважати інвестиціями, зокрема в економіку.

"Люди – найважливіший наш ресурс, а медицина продовжує тривалість трудового життя. Один долар, вкладений у профілактику, дозволить отримати 11,5 доларів. Інвестиції у профілактичну медицину допомогли б і підвищити загальний рівень здоров’я, і сприяли б ранній діагностиці захворювань та, відповідно, менш затратному і більш успішному лікуванню", – зазначив Ковтонюк.

На його думку, ситуація з охороною здоров’я впливає також на політичну стабільність і почуття захищеності, адже реформа медичної системи у топ-5 найважливіших.

Як вважає Олександр Ябачанка, експерт медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ, у медичній галузі є дві проблеми – нестача фінансування та неефективність використання коштів. "Держава зараз обіцяє все і безкоштовно, виділяючи на це 11% бюджету, але використовуючи бюджет таким чином, що середня зарплата лікаря – всього лише 2 тисячі", - говорить він.

На його переконання, першочергове завдання у медичній галузі перейти від фінансування ліжко-місця до фінансування послуги, бо лікар має бути зацікавлений у якісному наданні послуг.

Також, як вважають експерти, для більшої ефективності використання державних коштів варто звести у єдину систему усі заклади здоров’я, які є практично при кожному міністерстві, а подекуди й державній установі.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011424
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору