Політика України
  972  0
Матеріали за темою:

 Треба витрачати гроші на реформу ЗСУ, на впровадження стандартів НАТО, - колишній замміністра оборони Гусєв

Фінансування оборони країни має бути пріоритетним у розподілі бюджетних видатків, оскільки оборона гарантує існування держави, як такої.

Як інформує ЦензорРеформ, про це під час дискусії-дебатів про ефективне використання державних коштів заявив Юрій Гусєв, колишній заступник міністра оборони, радник міністра інфраструктури.

За його словами, якщо витрати Росії на оборону становлять 54 мільярди доларів, то в Україні – 55,6 мільярдів гривень, із яких на закупівлю озброєння – 7 мільярдів. Тому Юрій Гусєв впевнений: "Треба витрачати гроші на реформу ЗСУ, на впровадження стандартів НАТО. Це має бути першим пріоритетом держави. Якщо ми втратимо армію – ми втратимо державність".

Як зазначає Сергій Коваленко, радник міністра фінансів України, експерт Реанімаційного пакету реформ, зараз оборона потребує більшого фінансування, однак водночас треба підвищувати ефективність використання коштів: "Якщо подивитися баланс розподілу видатків, він у нас неправильний, навіть у Міноборони. У нас зараз 50% видатків, близько 26 мільярдів – це на зарплати і комунальні послуги. У провідних країнах світу є "золотий баланс", це "третина/третина/третина" – на проїдання, на підготовку та навчання і на закупівлю нових озброєнь"

На його думку, збільшення фінансування може ні до чого не привести, якщо у витратах буде дисбаланс. Він вважає, що у бюджеті на оборону потрібно закладати 3-4% ВВП для відновлення нормальної боєздатності: "Надалі буде достатньо 1-2%, як у країнах НАТО. Крім цього, для підвищення ефективності у секторі бажано повністю перейти на контрактну армію та впровадити цивільне управління, за західним зразком, тому що саме військова вертикаль з її жорсткою ієрархією суттєво гальмує оперативність та ефективність рішень".

Експерти впевнені також, що корупційних ризиків у галузі вдасться уникнути завдяки електронній системі закупівель, адже цього року завдяки "Прозорро" вже зекономили 15 мільярдів гривень. З огляду на специфіку сектору, є певні обмеження щодо даних, які можуть бути відкриті для громадськості, проте видатки на заробітну плату і тилове забезпечення мають бути повністю відкритими.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011400
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору