Політика України
  368  0

 Вже підійшла нова плеяда генералів, які не навчалися в радянських училищах, - Юрій Береза

В українській армії потрібно дати шлях новій плеяді генералів, які не вчилися в радянських училищах і здатні мислити стратегічно.

Як інформує ЦензорРеформ, про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав народний депутат, екс-командир батальону "Дніпро" Юрій Береза.

"...У нас досі існують генеральські касти, - повідомив він. - Наскільки я знаю, пан Муженко очолює таку житомирську групу. Сучасний розвиток країни та Збройних сил передбачає, що ми повинні звільнитися від певного баласту. Прийде час, і Верховна Рада позбудеться мене й моїх колег. Це нормальний процес. Я до того, що насправді не йдеться про мою особисту неприязнь до Муженка. Але вже підійшла нова плеяда генералів, які не навчалися в радянських училищах та здатні мислити стратегічно. Розумієте, на первинних етапах війни ми програвали, тому що росіяни діяли трошки швидше. Вони знали, що будуть робити наші командири, бо закінчили з ними одні й ті ж навчальні заклади. Тому випереджали нас на 5 хвилин. Усвідомлювали, що командир взводу української армії (точніше, того, що тоді від неї було) запитає команду у командира роти, той – у командира батальона, цей – у командира бригади, який все одно перепитає у командуючого, а рішення прийматиме начальник оперативного командування. Назад – такий саме ланцюжок. Це взагалі нонсенс. Муженко має стосунок до цієї системи. Він нічого не зробив, щоб її змінити. Крім того, є процес показухи та окозамилювання.

Але ми вже маємо таких командирів, які безпосередньо пройшли горнило війни. Вони самі можуть приймати рішення. Якби у нас цим займалися раніше, такої ситуації сьогодні не мали б. Стоїть бойове завдання – воно повинно бути виконано. На жаль, за попередні 23 роки вихолостили всіх таких командирів. А саме на їхньому рівні нам два роки тому було надважливо ухвалювати рішення...".

Також політик зазначив, що через рік-півтора українська армія буде здатна дійти до Москви, і коли в Росії це усвідомлять, тоді й закінчиться війна на сході України. За його словами, для цього політичним силам в Україні потрібно об'єднатися.

"Зараз у Верховній Раді відбувається істерія деяких надпотужних прем’єрок минулих часів, яка не приносить користі ні армії, ні країні. Але комусь потрібно ставати меншим та об’єднуватися заради майбутнього навіть навколо чогось неприємного. Я не є прихильником Петра Порошенка. Але він на сьогоднішній день не зробив таких кроків, щоб його можна було порівнювати з Януковичем. Однак коли послухаєш колег, виявляється, у нас зараз ситуація вдвічі-втричі гірша, аніж за його часів…", - пояснив Береза.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011308
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору