Політика України
  1456  0

 Найменше підтримують децентралізацію фракції Ляшка, "Батьківщини" і Опоблоку, - КВУ

Парламентські партії, які найменше підтримують реформу децентралізації, - Радикальна партія Олега Ляшка, ВО "Батьківщина" і "Опозиційний блок".

Про це свідчать результати дослідження Комітету виборців України (КВУ) в рамках проекту з моніторингу виконання фракціями виборчих програм і публічних обіцянок "Дослівно", повідомляє ЦензорРеформ.

Згідно з дослідженням КВУ, за час роботи Верховної Ради сьомого скликання в рамках реформи децентралізації було ухвалено 12 законів. Ще 5 законопроектів було прийнято в першому читанні. "Найактивніше підтримували відповідні законодавчі акти народні депутати з фракцій "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенка". У середньому "за" голосували 83% і 73% депутатів відповідно. Менш активно сприяли децентралізації депутати "Самопомочі": в середньому 68% "за". У Радикальної партії Олега Ляшка показник підтримки реформи становив 58%. "За" голосували менше половини депутатів ВО "Батьківщини" (46%) і третина депутатів "Опозиційного блоку" (32%), - зазначено на офіційному сайті КВУ.

Щодо окремих напрямів реформи, як повідомляється, народні депутати від Радикальної партії найменше підтримували адміністративну децентралізацію (55% "за"), а депутати від ВО "Батьківщина" – об'єднання громад (43%) та фіскальну децентралізацію (40%). Водночас жоден депутат "Опозиційного блоку" не проголосував за фіскальну децентралізацію і лише кілька підтримали об'єднання громад.

У КВУ зазначають, що така позиція фракцій часто не відповідала їхнім обіцянкам. Так, у своїй передвиборчій програмі 2014 року "Опозиційний блок" обіцяв "забезпечити передання функцій, повноважень і фінансів територіальним громадам", але жоден депутат фракції так і не підтримав закон про "добровільне об'єднання територіальних громад".

Фракції Ляшка і "Батьківщина" підписали коаліційну угоду, у якій зобов'язалися забезпечити надання органам місцевого самоврядування базового рівня реальних повноважень, закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел доходів".

"Одним з пунктів угоди також було "формування самодостатніх громад". Юлія Тимошенко зазначала: "Без укрупнення громад не обійтися", але лише третина депутатів ВО "Батьківщина" проголосували "за" закон про надання ЦВК права призначати перші вибори в об'єднаних громадах, і жоден депутат фракції не підтримав законопроект щодо розблокування виборів у громадах з різних районів", - зазначають у КВУ.

Також, згідно з дослідженням, депутати від ВО "Батьківщина" і "Опозиційного блоку" приєдналися до розробки найменшої кількості успішних законопроектів щодо децентралізації - з 12 законопроектів члени ВО "Батьківщина" приєдналися до розробки 7, а депутати від Опоблоку не були серед ініціаторів жодного успішного законопроекту в частині децентралізації.

Дослідження тривало в період з 27 листопада 2014 року до 8 вересня 2016 року.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011285
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору