Політика України, Суспільство
  474  0
Матеріали за темою:

 Членів Громадської ради НАЗК слід обирати шляхом інтернет-голосування, - РПР

Експерти Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ закликають внести зміни до нормативно-правової бази з метою формування доброчесного та професійного складу Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це вони заявили в офіційній заяві.

Як вони зазначають, суспільний контроль за діяльністю цього органу є запорукою його неупередженості та ефективності.

За словами Наталії Корчак, голови НАЗК, на черговому засіданні Агентства було схвалено проект розпорядження Кабінету міністрів щодо формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції. Тому конкурс з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції розпочнуть вже у найближчий час.

Як вважають експерти-антикорупційники РПР, завадити обранню неупереджених та професійних членів Громадської ради може існуючий механізм, де відсутні критерії відбору організацій до установчих зборів, що обиратимуть склад Громадської ради.

На противагу, за словами експертів, існує нещодавній позитивний досвід відбору представників в Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України шляхом інтернет-голосування. Процедура відбулась прозоро та чесно. Крім цього, вона, на думку експертів, визначає високий рівень довіри до членів Ради громадського контролю серед суспільства та позитивно відображається на діяльності НАБУ.

Антикорупційна група РПР за ініціативи ГО "Антикорупційний штаб" пропонує обирати членів Громадську раду при НАЗК шляхом інтернет-голосування. Відповідний проект, напрацьований громадськістю та позитивно оцінений експертами Реанімаційного Пакету Реформ, уже направлений на розгляд до Кабінету Міністрів.

Експерти РПР закликають уряд розглянути та прийняти редакцію проекту порядку відбору, запропонованого громадськістю, який базується на інтернет-голосуванні. Також експерти закликають суспільство активно слідкувати за розглядом цього питання, щоб не отримати "кишенькову" Громадську раду.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011260
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору