Політика України, Здоров'я
  3035  0

 Заява МОЗ є підтвердженням курсу на оплату державою лікарям наданих послуг, а не гарно написаних звітів, - експерт РПР

Нещодавна заява Міністерства охорони здоров'я про намір з середини 2017 року перейти на принцип вільного вибору лікаря пацієнтом і залежності заробітних плат лікарів від кількості пацієнтів є підтвердженням курсу на оплату державою фактично наданих лікарем послуг.

Як інформує ЦензорРеформ, таку думку висловив експерт медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Ябачанка.

"Заява МОЗу є черговим підтвердженням курсу до оплати державою лікарям за фактично надані послуги, а не за гарно написані звіти про виконання плану", - зазанчив він.

На його думку, українців чекає перехід до так званого гарантованого пакету медичних послуг: "На відміну від теперішнього бюджетного утримання системи охорони здоров'я, у якій держава обіцяє все і безкоштовно, а на практиці громадяни змушені практично все купувати з власної кишені нас чекає перехід до так званого гарантованого пакету медичних послуг. Коли держава замість утримувати "безкоштовну" медицину, закуповуватиме у медиків послуги".

За словами Олександра Ябчанки, саме громадянин буде вирішувати, в кого саме закуповувати цю послугу, таким чином: "Гроші підуть за пацієнтом": зокрема, уже з наступного року громадяни зможуть вільно обирати лікаря первинки, який отримуватиме заробітню платню від держави в залежності від кількості укладених з громадянами контрактів".

Нагадаємо, сьогодні заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив: "Ми хотіли б почати з лікаря, до якого людина звертається першим - сімейний лікар, терапевт, педіатр і застосувати принцип "гроші йдуть за людиною". Ось цей лікар буде отримувати гроші за реальну людину, яку він веде, яка з ним уклала договір".

За словами чиновника, громадяни отримають можливість самостійно вибирати свого лікаря, а лікарі отримуватимуть зарплату залежно від кількості обслуговуваних пацієнтів. Такі зміни очікують впровадити у середині 2017 року.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011258
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору