Політика України, Спорт, Здоров'я
  264  0

 Я не бачив жодного олімпійського чемпіона, який би курив, – Жан Беленюк. ФОТО

Куріння значно погіршує фізичне здоров’я та спортивну продуктивність. Про це напередодні Дня фізичної культури та спорту, 10-го вересня, заявили зіркові українські спортсмени.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Як зазначає Жан Беленюк, борець греко-римського стилю, призер Олімпійських ігор 2016 р, куріння є неприйнятним серед спортсменів. Зокрема він каже: "Я не бачив жодного олімпійського чемпіона, який би курив. Особисто я не готовий травити себе ще й платити за це гроші. Молоді я раджу взагалі не починати курити. А політиків закликаю підвищити ціни на такі товари, які руйнують здоров’я нації".

спортсмени

В українському центрі "Контролю над тютюном" стверджують, куріння заважає ефективно займатися спортом. По-перше, тютюновий дим містить чадний газ, що проникає в кров і зв'язується з еритроцитами. По-друге, нікотин звужує кровоносні судини, що ускладнює процес нарощування м’язової тканини та пришвидшує появу відчуття втоми. По-третє, куріння спричиняє додаткове навантаження на серце, тому курці страждають від задишки в три рази частіше, від тих людей, які не курять. Крім того, нікотин та токсини загрожують здоров’ю кіток.

Юрій Уткін, біатлоніст, призер зимових Паралімпійських ігор 2014 року впевнений, що нікотин дуже шкідливий і небезпечний для здоров'я. "Куріння породжує залежність, руйнує організм, погіршує самопочуття. Тому моя порада молодим людям і спортсменам - бережіть здоров'я!" - закликає Уткін.

Ганна Різатдінова, художня гімнастка, призерка Олімпійських ігор 2016 року також негативно ставить до куріння, зокрема вона зазначає, що весь світ вже давно веде активну боротьбу з курінням: "За кордоном існує практика підвищення цін на цигарки, проводячи всілякі антитютюнові кампанії, зменшуючи кількість випущених сигарет. Рада, що Україна стає на цей шлях. Але у всій цій сигаретній історії мене найбільше турбують підлітки і дівчата, які курять. Діти - наше майбутнє, жінки - мами, які повинні родити здорових діток".

різатдінова

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровані два важливих антитютюнових законопроекти. Законопроект №2820 "Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну" пропонує заборонити ароматизовані сигарети, запровадити великі попередження про шкоду куріння і розташувати їх у верхній половині пачки з обох боків. Законопроект №4030а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму)" передбачає заборону на видиме розміщення тютюнових виробів у місцях продажу та посилення законодавства про звільнення від куріння в громадських місць.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011196
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору