Політика України
  3773  0

 Те, що парламент знову не наважився звільнити 700 "суддів Януковича", є саботажем реформи, - ЧЕСНО. ІНФОГРАФІКА

Верховна Рада провалила надзвичайно важливе рішення щодо визначення долі понад 700 "суддів Януковича", які чекають на довічне призначення на посади.

Як інформує ЦензорРеформ, про це заявив Рух ЧЕСНО в офіційній заяві.

Попри те, що питання про обрання суддів стояло у порядку денному Верховної Ради України спікер не виніс його на голосування.

Натомість Парламент звільнив близько 500 суддів, серед яких більшість – подали заяви про відставку, частина – досягли пенсійного віку.

"Останнім часом ми бачимо, що судді масово йдуть у відставку, що дозволяє їм, по-перше, отримати довічне грошове утримання у розмірі 80% від суддівського окладу, а по-друге – уникнути прискіпливого аналізу своїх статків у рамках кваліфікаційного оцінювання, яке їх чекає за новим законом. Також було звільнено 12 суддів, які зараз незаконно здійснюють так зване правосуддя в ДНР та ЛНР", - заявляють експерти.

Заява голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича про те, що звільнення суддів, які добровільно подають у відставку, – і є очищенням системи, в ЧЕСНО викликає подив.

Громадський Рух ЧЕСНО схвалює, що Парламент виконав свій обов’язок за законодавством і розглянув питання подальшої долі цієї частини суддів.

Водночас активісти наголошують, що таке голосування за звільнення суддів, які добровільно йдуть у відставку, – не є достатнім і справжнім очищенням суддівських лав, якого вимагає громадськість. Адже недоброчесні судді досі залишаються на своїх посадах, тоді як Верховна Рада відверто саботує вирішення питання про професійну долю 700 суддів Януковича.

"Вже близько 2 років парламентарі саботують розгляд постанов про обрання суддів-п’ятирічок. Доки народні депутати повернуться до розгляду цього питання наступного пленарного тижня 19-23 вересня, українці заплатять непрацюючим суддям ще 2,5 млн грн. Адже день неголосування за них ВРУ коштує країні 250 000 гривень", - заявляють вони.

судді

Рух ЧЕСНО вимагатиме від Парламенту не змарнувати свій останній шанс очистити суддівські лави, звільнивши суддів Януковича.

судді

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011190
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору