Політика України, Фоторепортаж
  698  0
Матеріали за темою:

 Комунікаційну платформу "Декорупція" презентували в столиці

У Києві презентували комунікаційну платформу "Декорупція" для підтримки та впровадження антикорупційної реформи в Україні.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Презентація відбулася за підтримки проектного офісу Національної ради реформ, Міністерства юстиції, неурядової організації Transparency International Україна та проекту "Об’єднаймося заради реформ" (UNITER).

Як вважають експерти, основною проблемою негативного сприйняття населенням темпів та результатів боротьби з корупцією є те, що всі учасники одностайно назвали відсутність якісної комунікації про перебіг реформи і мотивації до змін власної поведінки та й навіть проактивних дій.

За словами менеджера з антикорупції Проектного офісу реформ Ігоря Гончаренка, 91% українців вважають корупцію проблемою, а 80% вважають, що корупції побільшало саме після Революції Гідності, в той же час 46% вважає, що корупцію в Україні не здолати. Гончаренко додає, що проблема зокрема полягає в тому, що комунікація сконцентрована у столиці, та зачіпає переважно проактивне населення. Також є дисбаланс у висвітленні цієї теми у бік негативних інформприводів, які не додають суспільству оптимізму. Незважаючи на це, відсоток тих, хто хоче боротися з корупцією зростає.

Як зазначив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослава Юрчишина: "До Революціяї гідності корупцію вважали нормою і про неї не говорили. Зараз корупція серед головних тем, тому вона значно помітніша для пересічного громадянина, який відповідно вважає, що ситуація погіршилась".

З цим погоджується і Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова. На її думку, відсутність комунікації це проблема не лише боротьби з корупцією, а практично усіх реформ, які зараз впроваджуються в Україні: "Наша мета – досягнення такого стану, коли корупція не є перешкодою сталому економічному розвитку та не складає загрозу національній безпеці країни. Ми повинні виховувати нульову толерантність до корупції, починаючи зі шкіл і закінчуючи курсами для чиновників".

Поділяє позицію Севостьянової і директор Pact, Inc. в Україні та керівник проекту “Об’єднаймося заради реформ” (UNITER) Роланд Ковач, який впевнений, що антикорупційну реформу починати треба з себе, тобто не очікувати, коли влада або хтось викорінить корупцію в країні, а змінювати власну поведінку та активно боротись з проявами корупції у власному житті.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011160
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору