Політика України
  1476  0

 Рада в черговий раз відклала ключові рішення по децентралізації, - експерт РПР. ІНФОГРАФІКА

Верховна Рада вкотре відклала розгляд трьох принципових законопроектів щодо децентралізації.

Як інформує ЦензорРеформ, про це заявив Вадим Міський, керівник адвокаційного напряму Реанімаційного Пакету Реформ.

децентрализация

Парламент не розглянув законопроект 4772 та 4773 (ініціатор народний депутат Микола Федорук та інші) щодо механізму приєднання до вже утворених об'єднаних громад. За результатами сигнального голосування законопроекти набирали менше 200 голосів.

Також не був винесений на розгляд законопроект 3390 (ініціатор Микола Федорук), який унеможливлює блокування обласними радами об'єднання громад через відсутність рішень облради щодо Перспективного плану.

Як зазначає Міський: "Ці три законопроекти були принциповими, і саме їх розгляду найбільше очікувало громадянське суспільство та люди в регіонах. Прикро, що депутати так і не знайшли консенсус. Доведеться допомагати".

Загалом щодо роботи Парламенту. То ухвалили лише один законопроект із пакету щодо децентралізації, рекомендованого РПР:

- №4386-д (ініціатор Андрій Павелко та інші), який дозволяє зарахувати в бюджети об’єднаних громад оплату за адміністративні послуги – реєстрацію речових прав на нерухоме майно, а також реєстрацію юридичних осіб та ФОП.

Ще два законопроекти зі списку РПР були ухвалені за основу:

- №4676 (Ініціатор Олена Бойко та інші), який відкриває можливість об'єднуватися в громаду селам, які знаходяться на межі різних районів;

- №4742 (ініціатор Олександр Дехтярчук), який уточнює статус та повноваження старости села, порядок припинення повноважень, гарантії його діяльності.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011151
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору