Політика України
  2452  0

 Уряд зобов'язав нотаріусів перевіряти судові рішення під час реєстраційних дій

Нотаріуси та інші суб'єкти реєстрації віднині будуть зобов'язані перевіряти судові рішення на можливість їх підробки перед вчиненням реєстраційних дій

Як інформує ЦензорРеформ, таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 8 вересня за пропозицією Міністерства юстиції.

"Одна зі схем, яка використовувалася рейдерами, - це підроблені судові рішення, коли рейдери фальсифікували друку або йшли на змову з суддею, який видавав рішення, однак не реєстрував його", – прокоментував зміни міністр юстиції Павло Петренко.

Він пояснив: якщо реєстратор відповідне рішення знайде в реєстрі судових рішень, то він буде здійснювати реєстраційну дію, а якщо такого рішення не буде - реєстраційна дія не буде здійснюватися.

Також Петренок повідомив, що Мін'юст 8 вересня переда Національному антикорупційному бюро усі матеріали, що стосуються спроб захоплення майна та бізнесу з використанням реєстрів.

"Дуже важливо, щоб особи, які були до цього причетні, несли відповідальність. Ми також закликаємо НАБУ приєднатися до підписання меморандуму між міністерством юстиції та Національною поліцією про автоматизований обмін інформацією, щоб мати можливість по гарячих слідах затримувати ділків, які причетні до рейдерства", - сказав П. Петренко.

Міністр також звернувся до народних депутатів ухвалити законопроект №5067, який запроваджує кримінальну відповідальність за вчинення рейдерських захоплень на рівні корупційних злочинів – до восьми років ув'язнення з спецконфискацией.

"При цьому будуть каратися всі особи, причетні до рейдерських схем: реєстратори, заявники та вигодонабувачі/набувачі", - зазначив міністр.

Згідно з даними Мін'юсту, в 2015 році було зафіксовано 3 тис. рейдерських захоплень, 2,7 тис. з яких увінчалися успіхом. Після створення з початку 2016 року у відомстві згідно з новими вимогами законодавства комісії щодо розгляду скарг у сфері державної реєстрації, за сім місяців вона розглянула близько 250 скарг, з них у 150 випадках майно було повернуто законним власникам.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011141
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору