Політика України, Суспільство
  1370  0

 Законопроект про штрафування телеканалів за заклики до війни пройшов перше читання в Раді

Парламент має намір дозволити штрафувати телеканали за пропаганду расової винятковості та заклик до агресивних дій.

Прпо це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на УНІАН.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №4815 щодо внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

Це рішення підтримали 250 народних депутатів із 348, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом встановлюється, що не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування війни, агресивних дій та їх пропаганди, приниження національної честі та гідності, розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі.

Пропонується визначити, що Нацрада може прийняти рішення про стягнення штрафу у разі вчинення таких порушень телерадіоорганізаціями: 25% розміру ліцензійного збору за заклики до насильницької зміни конституційного ладу України; заклики до розв'язування війни; пропаганду винятковості або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження.

Крім того, штраф передбачено за ретрансляцію програм та передач, які не включені до переліку програм, що ретранслюються. також встановлюється перелік штрафів, які стягуються, якщо після оголошення попередження ліцензіат не усунув порушення в установлені Національною радою строки порушення, зокрема, щодо трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року. 

Мова йде про передачі, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011109
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору