Політика України, Суспільство
  1905  0

 Рада дозволила наставництво над дітьми-сиротами

Народні депутати підтримали запровадження інституут наставництва над дітьми-сиротами.

Як інформує ЦензорРеформ з посиланням на УНІАН, народні депутати ухвалили закон про внесення змін до закону "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо наставництва.

За відповідний законопроект №4784 проголосували 247 народних депутатів із 352, зареєстрованих у сесійній залі.

У заокні дається поняття того, що таке наставництво: це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Наставництво здійснюється, зокрема, щодо визначення та розвитку здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов'язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя – щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; формування у дитини навичок здорового способу життя.

Наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання дитини, наставником та адміністрацією закладу, в якому проживає дитина. Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити, а також письмова згода її батьків або інших законних представників.

Особа, яка виявила бажання стати наставником, до укладання договору про наставництво зобов’язана пройти курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя за програмою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім'ї та дітей. Зазначається, що наставник має право відвідувати дитину за місцем її проживання, навчання, лікування або оздоровлення, а також за згодою дитини та батьків чи інших законних представників дитини спілкуватися з дитиною поза місцем її проживання, у тому числі запрошувати дитину у свою сім′ю у святкові і неробочі дні; надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг; брати участь у забезпеченні її одягом, взуттям, приладдям для навчання та розвитку тощо. Читайте також Вулицями Києва пройшла багатотисячна хода на захист прав дітей і традиційної сім’ї.

Законом визнаечно, що наставник несе відповідальність за порушення ним прав і законних інтересів дитини, заподіяння шкоди її життю та здоров’ю відповідно до закону. У разі перебування дитини в сім′ї наставника у святкові і неробочі дні наставник несе відповідальність за життя та здоров’я дитини, а також за повернення дитини до місця її проживання (навчання, лікування або оздоровлення). Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, у квітні цього року недержавна організація "Міжнародний захист прав людей-інвалідів" (Disabled Rights International) оприлюднила звіт про стан дитячих будинків, інтернатів та інших закладів, в яких перебувають діти-сироти в Україні. У документі висвітлені катастрофічні умови, в яких виховують дітей у таких закладах.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011102
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору