Політика України
  1607  0

 Верховна Рада має відправити 700 суддів на новий конкурс, - ЧЕСНО

Сьогодні на порядок денний ВРУ було винесено 10 постанов про безстрокове обрання понад 700 суддів. Замість їхнього розгляду та відхилення, Рада проігнорувала суспільний запит і не відправила 700 суддів-п'ятирічок, які “зависли у Раді” на нові чесні конкурси та майнові перевірки.

Про це заявляють активісти руху ЧЕСНО, повідомляє ЦензорРеформ.

Активістка "ЧЕСНО. Фільтруй Суд!" Галина Чижик зазначила: "Якщо Парламент не розгляне це питання зараз, то понад 700 суддів, як привиди, без конкурсів та майнових перевірок отримають крісла пожиттєво з подачі Вищої ради правосуддя. Ми за чесні конкурси для суддів!".

Інша учасниця руху Тетяна Семілетко вважає: якщо депутати дослухаються, з’явиться понад 700 вакантних місць і судді, які нині не працюють, зможуть підтвердити свою відповідність посаді на загальних засадах, разом з іншими претендентами.

"До прикладу, у Туреччині нещодавно масово звільнили суддів, хоча це країна також є членом Ради Європи і має виконувати рішення Євросуду з прав людини, як Україна. У нас заміни усіх суддів, на противагу часткових ротацій, очікують понад 36 % українців", - зазначила Семілетко.

Позицію Руху ЧЕСНО підтримує і народний депутат, член парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя, Ігор Лапін. Депутат розвіяв міф про проблему недоукомплектованості судів у разі звільнення суддів: "Впевнений, що моїм колегам не треба боятися звільнити цих суддів, оскільки всі пройшли за конкурсами згідно з законодавством Януковича. Так само не треба боятися того, що у судовій системі настане колапс. Згідно з новим законодавством, уже з 30 вересня Президент отримає повноваження переводити суддів для забезпечення громадян повноцінного права на правосуддя".

У свою чергу, Андрій Круглашов, координатор Руху ЧЕСНО зазначив, що потрібно подбати про те, щоб судді проходили конкурси чесно та прозоро, щоб між ними була здорова конкуренція: "Суспільство виживе і стане міцним, якщо буде розуміти, що є надійна судова система".

Нагадаємо, сьогодні депутати відправили у відставку понад 500 суддів.

Зокрема, звільнили суддю Каховського міжрайонного суду Херсонської області Олега Крюковського у зв'язку з набуттям чинності обвинувального вироку щодо нього, 12 суддів Донецької області через порушення ними присяги, 16 суддів Вищого адміністративного суду і 7 суддів Верховного Суду.

Після цього було закрито ранкове засідання парламенту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3011093
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору